Račs: Varbūt mana grāmata pamudinās lasīt dzeju

Tikko „MicRec izdevniecībā” laista klajā mūziķa, producenta un dzejnieka Guntara Rača dzejas grāmata „365. Pirmā daļa”. Varbūt kādam, kas grāmatu iegādājies, tā nepatiks, bet varbūt tā pamudinās lasīt dzeju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” saka Guntars Račs.

Guntars Račs 2017.gadu sāka ar jaunu apņemšanos, katru dienu sarakstīt vismaz vienu dzejoli. Pēc pusgada, kad šo, katru vakaru dzejnieka ''Facebook'' profilā publicēto dzejoļu skaits sasniedz 183, bet ar tiem bija dalījušies daudzi tūkstoši cilvēku, vairāk nekā 130 000 reižu, tika nolemts tos apkopot grāmatā "365 / 1.daļa". Katram dzejolim ir atzīmēts tā sarakstīšanas datums.

Kā stāsta grāmatas autors, ne vienmēr viņam bijis viegli līdz vakaram sarūpēt dzejoli, ko publicēt ''Facebook'' lapā. Esot bijusi pat reize, kad dzejolis publicēts pēc pusnakts.

„Tā ir sava veida disciplīna,” atzīst Račs. „Dažreiz tas atnāk ļoti viegli – no rīta es pamostos un, dodoties uz darbu, faktiski ierunāju diktofonā jau gatavu dzejoli un vakarā tikai publicēju, bet dažreiz ir tā, ka pulkstenis ir desmit vakarā, un es saprotu, ka nav. Metu visu ārā. Vienkārši ir izmisums.”

Sākusies arī Rača grāmatas popularizēšanas tūre. Par to dzejnieks informē savā ''Facebook'' lapā.

Jau nākamā gada sākumā gaidiet grāmatas otro daļu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti