Pasniegtas Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā; galvenā balva dzejniekam Martam Pujātam

Svinot rakstnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienu, pasniegtas Starptautiskā Jāņa Baltvilka balvas, suminot spožākos bērnu literatūras autorus un māksliniekus. Balvas saņēma dzejnieks Marts Pujāts, mākslinieks Reinis Pētersons un ilustratore Kitija Role, starptautiskās laureātes ir franču rakstniece Delfīne de Vigāna un tulkotāja Inta Šmite, bet lasītāju simpātiju balvu ieguva Līva Vecvagare.

Laureāti tika sumināti 24. jūlijā īpašā ceremonijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, informēja balvas rīkotāji.

Jāņa Baltvilka balva rakstniecībā piešķirta dzejniekam Martam Pujātam par dzejoļu krājumu “Ej nu ej”, ko ilustrējusi Lāsma Pujāte un izdevusi izdevniecība “Liels un mazs”.

Marts Pujāts

Kā labākais bērnu un jauniešu grāmatu mākslinieks godināts Reinis Pētersons par ilustrācijām Ineses Zanderes garstāstam "Puika ar suni. Otrā burtnīca. Bunkurs" ("Liels un mazs"), Anti Sāra garstāstam "Perts sprukās" ("Liels un mazs"), kā arī Daniila Harmsa dzejoļu krājumam "Ļoti briesmīgs notikums" ("Liels un mazs").

Reinis Pētersons

Savukārt AS “Latvijas Valsts meži” balva “Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegta Kitijai Rolei par ilustrācijām Lienes Bērziņas literārajai pasakai “Ķiverēns” ("Be the Bear").

Kitija Role

Jau iepriekš ziņots, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskās laureātes ir franču rakstniece Delfīne de Vigāna un tulkotāja Inta Šmite par romānu “No un es” (Jāņa Rozes apgāds).

Inta Šmite

Laureāti saņēma mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu – porcelāna “Baltā Vilka” laiviņu – un naudas prēmiju, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā. Arī AS “Latvijas Valsts meži” balvas “Jaunaudze” laureāts saņēma balto porcelāna vilciņu un naudas prēmiju, kuras mērķis ir veicināt izaugsmi.

Sadarbībā ar portālu “Delfi” ikvienam bija iespēja atbalstīt savu mīļāko autoru vai mākslinieku no Jāņa Baltvilka balvas nominantu vidus un piedalīties lasītāju balsojumā. Par balsojuma līderi un “Delfi” simpātijas balvas ieguvēju kļuva Līva Vecvagare par grāmatu “Mārtiņš Datortārpiņš” ("Zvaigzne ABC").

Ceremonijā tika sveikti ne tikai laureāti, bet arī visi 2021. gada Jāņa Baltvilka balvas nominanti – Ērika Bērziņa, Inese Paklone, Dzintars Tilaks, Juris Zvirgzdiņš, Inga Žolude, Lāsma Pujāte, Vivianna Maria Stanislavska, Mārtiņš Zutis, Anita Rupeika un Līva Vecvagare.

Kā katru gadu ceremonijā muzikālu pirmatskaņojumu piedzīvoja speciāli šim notikumam radītas solodziesmas ar Jāņa Baltvilka dzeju. Dziesmu komponiste ir Madara Pētersone, tās izpildīja mecosoprāns Zane Rozenfelde un akordeonists Māris Rozenfelds. Apbalvošanas ceremonijas "Planēta Grāmata" dramaturģiju veidoja un norisi vadīja Ance Strazda un Klāvs Mellis.

Šogad balvas žūrijā darbojās literatūrzinātniece Ilze Stikāne, literatūrzinātniece un skolotāja Lita Silova, mākslas vēsturniece un kritiķe Aiga Dzalbe, mākslas kritiķe Ieva Lejasmeijere, kā arī sabiedrības pārstāvji: režisors Kārlis Krūmiņš un bērnu vokālās grupas "Knīpas un Knauķi" vadītāja Sanita Sējāne.

Par balvu

Jāņa Baltvilka balvu pasniedz kopš 2005. gada. Balvas uzdevumi ir veicināt bērnu literatūras attīstību Latvijā, tās starptautisko atpazīstamību, kā arī stiprināt grāmatu lasīšanas tradīcijas sabiedrībā. LBJLP kā Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (“International Board on Books for Young People”, IBBY) Latvijas nodaļa turpina no laureātu vidus tālāk mērķtiecīgi izcelt un nominēt kandidātus prestižākajiem bērnu literatūras apbalvojumiem pasaulē – Hansa Kristiana Andersena balvai, Astridas Lindgrēnes piemiņas balvai un IBBY Goda sarakstam. Tādā veidā mūsu literatūras visveiksmīgākos darbus var iepazīt lielākajos grāmatu tirgos, nozīmīgākajos starptautiskajos bērnu literatūras forumos un datu bāzēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt