Par īpašajiem bērniem un jauniešiem aktuālo. Iznāk Vinko Mēderndorfera romāns «Sirds plaukstā»

Izdevniecībā "Aminori" iznācis slovēņu rakstnieka Vinko Mēderndorfera romāns jauniešiem "Sirds plaukstā", informēja izdevēji.

Slovēņu rakstnieka Vinko Mēderndorfera (1958) romāns "Sirds plaukstā" stāsta par meiteni vārdā Nika, kas kopā ar ģimeni pārcēlusies uz jaunu dzīvesvietu un uzsākusi mācības astotajā klasē jaunā skolā. Patiesībā gan galveno varoni sauc Nikolaja, bet tas ir noslēpums. Un tas nav vienīgais noslēpums, ko Nika cītīgi sargā no saviem klasesbiedriem. Nikas dzīvē ir kāds, kas, viņasprāt, pavisam noteikti nedrīkst iepazīties ar viņas jaunajiem draugiem.

""Sirds plaukstā" ir stāsts par pusaugu meiteni un viņas neparasti parasto ģimeni. Viņa mācās spāņu valodu un paukošanu, spēlē klavieres, skolā organizē dzīvnieku aizsardzības dienu un ir mazliet iemīlējusies. Vinko Mēderndorferam izdevies atrast veidu, kā runāt ar lasītāju par smagu tematu – īpašajiem bērniem –, priekšplānā tomēr izvirzot jauniešiem aktuālas tēmas: skolas un ģimenes dzīvi, draudzību, emocionālo pasauli un vēlmi būt pieņemtam. Tas ir cilvēcīgs stāsts, kas aizkustinās ikvienu. Šādi stāsti ir vajadzīgi, lai mēs kļūtu par iekļaujošu sabiedrību un atzītu, ka visi esam dažādi un tomēr mīlami un vērtīgi," atzīmēja izdevēji.

Grāmatas autors Vinko Mēderndorfers ir rakstnieks, dzejnieks, dramaturgs, kino un teātra režisors. "Sirds plaukstā" (oriģinālā nosaukums – "Kit na plaži") dramatizējums pusaudžu auditorijai iestudēts arī Ļubļanas leļļu teātrī.

Grāmatas izdevums latviešu valodā tapis ar Slovēnijas Republikas Grāmatu aģentūras (JAK) atbalstu.

No slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena, grāmatas literārā redaktore ir Velga Polinska. Grāmatas dizainu veidojusi Anna Aizsilniece, vāka ilustrāciju – Lote Vilma.

Vinko Mēderndorfera grāmata "Sirds plaukstā"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti