Ontona Slišāna bērnu dzejoļi piedzīvo eiroremontu

Latgaliešu bērni tikuši pie jaunas grāmatas „Munā sātā" („Manās mājās"), kuras galvenie varoņi ir lauku sētas mājdzīvnieki. Redaktore Ilze Sperga stāsta, ka ir viegli izdot grāmatas latgaliešu valodā, ja ir laba ideja. Viņa vēlējusies Ontona Slišāna dzejoļiem veikt tā dēvēto eiroremontu. Grāmata domāta arī pieaugušajiem, jo tā veidota tā, ka, kamēr vecāki lasa priekšā, bērni var to izkrāsot. Grāmatas izdošanas mērķis ir veicināt latgaliešu valodas izplatību.

Sperga stāsta, ka izdod grāmatas ir grūti, bet atrast saistošus tekstus mūsdienu bērniem ir vēl grūtāk. "Sapratām, ka vajag dzejoļiem, ja ne gluži uztaisīt eiroremontu, tad aktualizēt - vienkārši vēlreiz parādīt," stāsta redaktore.

Atbildot uz jautājumu, vai viegli izdot grāmatu latgaliski, redaktore saka, ka viņa to nedarītu, ja nebūtu pieprasījuma. "Šī grāmata ir tāpēc, ka cilvēki prasīja,' norāda Sperga. 

Vērtējot kopējo grāmatu tirgu Latvijā redaktore norādīja, ka piemēram, izstāde un svētki drīzāk izskatās pēc tirgus, ne pēc svētkiem. "Ja ir izstāde, tad ir tas kas ir par gadu izdots labākais. Ir, protams, vajadzīgs arī lēto grāmatu gals, bet šobrīd tas izskatās visai nožēlojami," saka Sperga.

Jau vēstīts, ka nedēļas nogalē Rīgā norisinās gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums "Latvijas Grāmatu izstāde 2013."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti