Nora Ikstena uzstāsies Londonā un Oksfordā

Sešas Baltijas literātes no 1. līdz 3. jūnijam dosies uz Lielbritāniju, lai uzstātos ar savu darbu lasījumiem un piedalītos diskusijās Londonā un Oksfordā. Latviju šajā vizītē pārstāvēs rakstniece Nora Ikstena un tulkotāja Kaija Straumanis.

Gatavojoties 2018. gadam, kad Latvija, Lietuva un Igaunija būs goda viesu statusā Londonas grāmatu tirgū, jau šogad jūnijā ar saistošu pasākumu programmu Lielbritānijas lasītājiem tiek piedāvāta iepazīšanās ar sešām mūsdienu Baltijas prozas rakstniecēm, tulkotājām un kritiķēm – Noru Ikstenu, Kaiju Straumanis, Aušru Kaziliūnaiti (Lietuva), Karlu Gruodi (Lietuva), Maarju Kangro (Igaunija) un Johannu Rossu (Igaunija). Vizītes ietvaros paredzēti literārie lasījumi un diskusijas, kurās tiks pievērsta uzmanība sieviešu kā oriģinālliteratūras autoru nozīmei rakstniecībā Baltijas reģionā, sākot ar 19.gadsimtu, padomju laikos un arī mūsdienās.

1.jūnijā Baltijas autores uzstāsies pasākumā “Klusuma kartogrāfijas” (Cartographies of Silence), kas norisināsies slavenākā Lielbritānijas grāmatu veikalu tīkla “Waterstones” grāmatnīcā “Waterstones Picadilly” Londonā. Pasākumu vadīs britu rakstniece, redaktore un kritiķe Lūsija Popeskū (Lucy Popescu), kas iztaujās dalībnieces par Baltijas literārajām tradīcijām, vēsturi un sieviešu lomu tajā.

Savukārt 2.jūnijā “Waterstones” tīkla grāmatnīcā Oksfordā norisināsies lasījums un diskusija “Dzejošana tulkošanā” (Poeting in Translation), ko vadīs britu dzejnieks Dans Holovejs (Dan Holloway). Diskusijas laikā tiks apspriesta pieaugošā Lielbritānijas apetīte pēc tulkotās literatūras, kā arī citu Eiropas valstu literatūras perspektīva šajā tirgū.

Baltijas autoru tūre noslēgsies 3.jūnijā Oksfordas universitātes Sv. Annas koledžā, kur Oksfordas tulkotāju dienas (Oxford Translation Day) ietvaros norisināsies paneļdiskusija “Drosmīgās no Baltijas” (The Bold and the Baltic) par Baltijas literatūru.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti