Maiju pasludinās par Imanta Ziedoņa piemiņas mēnesi

Godinot tautā iemīļotā dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa piemiņu, 2013.gada maijs pasludinās par dzejnieka mēnesi, tādējādi atzīmējot viņa 80.dzimšanas dienu, kura būtu apritējusi 3.maijā, informē Kultūras ministrijas pārstāvji.

Dzejniekam veltītais mēnesis aizsāksies 1.maijā ar Imanta Ziedoņa jau iepriekš iedibināto tradīciju – ķiršu stādīšanu Tukuma Mālkalnā un vides objekta ar Ziedoņa dzejoli „Tukums” atklāšanu. Pasākuma rīkotāji ir Tukuma pašvaldība sadarbībā ar fondu „Viegli”.

3.- 5.maijā Dailes teātrī notiks koncerts „Ziedonis. Lācis. Sievietes.”, ko rīko teātris sadarbībā ar „deBusul Music” un mūziķi Kārli Lāci, bet 3.maijā Latvijas Televīzijā būs skatāms raidījums „100 g kultūras. Nacionālie dārgumi: Imants Ziedonis”. 6.maijā Ojāra Vācieša muzejā tiks atklāta izstāde par Vācieti un Ziedoni, atspoguļojot abu dzejnieku ciešās literārās un draudzības saites.

8.- 9. maijā Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas Universitāti rīko starptautisku zinātnisku konferenci „Imants Ziedonis. Piederības meklējumi, brīvības treniņš.”

Savukārt 15.maijā notiks koncerts „Imants un Ziedonis”, piedaloties Latvijas Radio korim, diriģentam Sigvardam Kļavam un mūziķim Renāram Kauperam.

Šobrīd vēl notiek darbs pie Ziedoņa piemiņas mēneša pasākumu programmas izveides, un tā pilnībā būs zināma aprīļa vidū. Iecerēts, ka 25.maijā Pedvāles brīvdabas mākslas muzejā notiks arī „Ziedoņa Akmens” atklāšana un citi notikumi.

Dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa mantojuma saglabāšanai un aktualizēšanai tiks veidota arī darba grupa. Plānots, ka tajā būs pārstāvēti Kultūras ministrijas, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Rakstnieku savienības, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes, Kultūras akadēmijas un fonda „Viegli” pārstāvji. Darba grupas vadītāja būs kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, un to plānots izveidot līdz aprīlim. Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010.gada pavasarī, un dzejnieks tam uzticējis Murjāņu mājas kā radoša centra tālāku izveidi, kas tika iesākta vēl viņa dzīves laikā.

Imants Ziedonis bija viena no retajām Latvijas kultūras personībām, kura jau savas dzīves laikā tika iekļauta kultūras kanonā, tādējādi apliecinot Ziedoņa izcilo un paliekošo literāro devumu Latvijas kultūrai un latviešu tautai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt