Literatūras gada balvai saņemti gandrīz 80 pieteikumi

Latvijas Literatūras gada balvai, ar kuru tiek godināti labākie pērn publicētie literārie darbi, ir saņemti 77 pieteikumi, informēja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

Pieteikumu skaits ir liels, tomēr daļa jeb 30 no balvai pieteiktajiem darbiem ir tulkojumi, kuru vienmēr ir visvairāk, norādīja Konste.

Šogad Literatūras gada balvai pieteiktas 15 bērnu grāmatas. Tām skaita ziņā seko dzejas grāmatas - balvai pieteikti 13 dzejas krājumi. Prozas kategorijā balvai saņemti desmit pieteikumi, savukārt par debitanta titulu Latvijas literatūrā cīnīsies deviņi pretendenti.

Literatūras gada balva tiks pasniegta arī par mūža ieguldījumu. Tās kandidātu organizatori sola atklāt preses konferencē, kas plānota martā.

Kā vēstīts, balvas ekspertu komisijā strādā deviņi nozares profesionāļi - literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis, dzejnieks Aivars Eipurs, tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, portāla "Satori.lv" redaktors un publicists Ilmārs Šlāpins, dzejniece, literatūrzinātniece un literatūras skolotāja Iveta Ratinīka, rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, grāmatu dizainere Rūta Briede, dzejnieks Artis Ostups, kā arī literatūrzinātniece un literatūras skolotāja Lita Silova.

Eksperti izvērtēs 2014.gada devumu Latvijas rakstniecībā, katrā kategorijā nominējot literāri augstvērtīgākos 2014.gadā publicētos darbus, kas tiks sumināti Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas ceremonijā 2015.gada 23.aprīlī - Starptautiskajā Pasaules grāmatu dienā.

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā. 2001.gadā tika sākta tradīcija ik gadu izvērtēt literāro veikumu un piešķirt balvas literatūrā, kas uzskatāmas par profesionālāko novērtējumu un atzinību izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Kopš 2010.gada par balvu rūpējas Latvijas Rakstnieku savienība, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Literatūras centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti