Lindas Nemieras kaķu sērijas romānus turpina «Kaķa koncerts»

"Apgādā Zvaigzne ABC" iznācis Lindas Nemieras (Dreimanes) jaunākais romāns "Kaķa koncerts", kas turpina romānā “Kaķa lāsts” un “Kaķis maisā” aizsākto stāstu par jaunās rīdzinieces Leonīdas Fēliksas piedzīvojumiem.

Strādādama reklāmas aģentūrā un pūlēdamās vienlaikus savest kārtībā gan karjeru, gan personisko dzīvi, romāna varone Leo jau pirms vairāk nekā gada atklāja, ka pasaule nebūt nav tik vienkārša un garlaicīga, kā varētu domāt. Kādā pasākumā notikušais negadījums – saņemtais lapsas kodiens – aktivizēja jaunajā sievietē “divdabja” gēnu, un kopš tā laika Leo pilnmēnesī pieņem kaķa veidolu – turklāt ne jau šāda tāda, bet Burmas kaķa! Leo uzzina, ka “divdabju” jeb cilvēku, kas spēj mainīt veidolu un iemiesoties dzīvniekos, patiesībā ir visai daudz. Rīgas vilkačiem pat ir sava kopiena, savs uzvedības kodekss un – Leo par postu – arī savs barvedis, vīrišķīgais, bet ar nejauku raksturu apveltītais Rego. Arī citas maģiskas būtnes izrādās reālākas par reālu – piemēram, Leo darbavietas apkopēja izrādās mājas gariņš, bet tiešā priekšniece – nekas cits kā visīstākā ragana (nu labi, par to Leo laikam gan īpaši nebrīnās).

Leo piedzīvojumu sērija veidota kā fantastiski detektīvstāsti – pateicoties savām īpašajām spējām (kā zināms, kaķi spēj komunicēt ar mirušajiem), Leo kopā ar citiem divdabjiem katrā romānā jārisina kāda mīkla, jāatklāj noziegums, jārod risinājums. Tomēr vienlaikus Leo ir un paliek jauna, glīta sieviete, kurai patīk relaksētā gaisotnē tikties ar draudzenēm un iemalkot vīnu, kura sūkstās par ziemas laikā negaidīti uzradušos lieko svaru un sapņo par īsto vīrieti. Romānā “Kaķa koncerts” kandidatūras ir pat vairākas, taču... vai viņiem visiem ir labi nodomi? Un vai Leo galu galā iemantos spējas kontrolēt savu “iekšējo kaķi”, lai no šīs divdabības būtu arī kāds labums?

Sarakstīti vieglā, ironiski asprātīgā stilā, kurā ievītas daudzas atsauces uz mūsdienu Latvijas dzīvi, Lindas Nemieras romāni ir klasiska pilsētas fantāzija.

Linda Nemiera (Dreimane) ir viena no autorēm, ar kuras darbiem aizsākās “jaunais fantāzijas vilnis” latviešu literatūrā. Nemieras romāns “Vilcenes stāsts” par divām maģiski apdāvinātām māsām savaldzināja gan jaunus, gan ne tik jaunus latviešu lasītājus.

Kopš tā laika Linda Nemiera ir bijusi viena no ražīgākajām latviešu fantāzijas žanra autorēm, kurai izdoti jau seši romāni: “Vilcenes stāsts” (2010), “Septiņi” (2011), “Kaķa lāsts” (2012), “Lidojums” (2013) un “Kaķis maisā” (2015). Pērnā gada nogalē tika publicēta arī Lindas pirmā grāmata bērniem – krāšņi ilustrētais stāsts “Pūča un Pinčijas gaisa pils”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti