Sadaļas Sadaļas

Latviski izdots «Aušvicas tetovētāja» autores Morisas romāns «Cilkas ceļojums»

Latviešu tulkojumā klajā nācis rakstnieces Heteres Morisas uz patiesiem notikumiem balstītais romāns “Cilkas ceļojums”, kas turpina autores debijas romāna “Aušvicas tetovētājs” tēmu, taču ir patstāvīgs darbs, medijus informē apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.

Izdevniecībā skaidro, ka “Aušvicas tetovētāja” iznākšanas autore saņēmusi daudz vēstuļu un lūgumu izstāstīt arī citu izdzīvotāju stāstus. Taču viņa pati meklēja meiteni, kuru savā stāstā bija pieminējis Lali Sokolovs: Cilku, kura nonāca Aušvicas nāves nometnē vien 16 gadus vecumā un, kad nometnē ieslodzītos atbrīvoja, jauno sievieti “par kolaborāciju ar ienaidnieku” nosūtīja uz Vorkutu. Pētot arhīvus un meklējot lieciniekus, tapa romāns “Cilkas ceļojums”.

“Cilkas ceļojums” ir patstāvīgs darbs, kura galvenā varone Cecilija Kleina, draugiem – Cilka, izdzīvo divus ieslodzījumus: Aušvicā un Vorkutā. Romānā minētie fakti ir patiesi, ieskaitot gan divkāršo ieslodzījumu, gan to, ka ledainajā Vorkutā Cecilija atrada mīlestību un pēc atbrīvošanas atgriezās dzimtenē.

Hetere Morisa atklāj jaunās meitenes dzīvi baisos apstākļos, nevairoties runāt par to, par ko gadiem ticis klusēts, un atklājot, ka izdzīvošana ekstremālos apstākļos bieži vien prasa ko vairāk par drosmi.

Kā ieslodzījumā izdzīvoja sievietes? Ko tas no viņām prasīja? Šausmas, kuras Morisa apraksta vienkāršiem vārdiem un dažās lappusēs, ilgus gadus bija realitāte sievietēm un jaunām meitenēm no visas Eiropas.

Izdevniecībā atzīmē: “Lai gan tēma ir skarba, šī ir grāmata, ar kuru var sākt vēstures izzināšanu, grāmata, kuras autore spēj ārkārtīgi veikli, neizgaršojot baismākās detaļas, tomēr gana patiesīgi izstāstīt stāstu par izdzīvošanu, par mīlestību, sāpēm un ciešanām, kuras ļoti nesenā pagātnē piedzīvoja arī mūsu tuvinieki.”

Romānu no angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga. Pieejama arī e-grāmata.

Par autori

Hetere Morisa ir dzimusi Jaunzēlandē un, kā pati atklāj savā mājaslapā, pirms viņa satika Lali Sokolovu, ieguvusi maģistra grādu politikas zinātnē un mācījusies vairākos profesionālos scenāriju rakstības kursos. Viņas debijas romāns “Aušvicas tetovētājs” pirmo reizi tika publicēts 2018. gadā, un kopš tā laika tas pārdots daudzos miljonos eksemplāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt