«Latvijas Grāmatu izstādē» – plaša notikumu programma un tikšanās ar spilgtām personībām

“Latvijas Grāmatu izstādē 2020” Ķīpsalā no 28. februāra līdz 1. martam būs satiekami Romans Lācis, Nora Ikstena, Anatolijs Danilāns, Dzintars Tilaks, Dace Judina, Arno Jundze, Diāna Zande, Uģis Kuģis, Inga Gorbunova, Guntis Eniņš un citi sabiedrībā un kultūrā nozīmīgi cilvēki, medijus informē Latvijas Grāmatu izstādes organizatori.

Vienlaikus visu izstādes laiku darbosies piecas notikumu vietas: Lielā skatuve, Jautrā lasītava, Uzvediba.lv darbnīcas, Grāmatu maiņas punkts un Rakstnieka viesistaba.

Notikumu izlase 28. februārī

28. februārī pulksten 14.00 uz Lielās skatuves notiks tikšanās ar grāmatas “Dakteri un šamaņi” autoriem – profesoru Anatoliju Danilānu un ceļotāju Pēteri Strubergu. 

Kā grāmatā, tā tikšanās reizē abi kungi iesaistīsies diskusijā par tradicionālo un netradicionālo medicīnu, zinātniskajām ārstniecības metodēm un tautas dziedniecību.

Piektdienas vidū – pulksten 12.00 – Rakstnieku viesistabā notiks biedrību “Latvijas PEN”  un “Ukrainas PEN” paneļdiskusija “Grāmata vs televizors. Informācijas kaujas”, kurā piedalīsies un atbildi uz jautājumu – vai nākotne ir tiem, kas lasa? – centīsies rast dzejniece Inga Gaile, publicists Ilmārs Šlāpins, dzejnieks Aivars Eipurs un Rīgā dzimušais ukraiņu dzejnieks Andrejs Ļubka.

Savukārt gan precētos, gan neprecētos uz “Zvaigzne ABC” ekspozīciju pulksten 14.00 aicina psihoterapeiti Diāna Zande un Juris Sērmukšs, kuri iepazīstinās ar savu jauno izdevumu “Parunāsim par seksu un seksualitāti”. Uzreiz pēc tam divu vīru Dzintara Tilaka un Arno Jundzes diskusija un atklāsmes par grāmatām.

Vēl pirmajā izstādes dienā pulksten 14.00 Rakstnieku viesistabā notiks pasākums “Ekstra-vērtie kurzemnieki”, kurā ar unikāliem literārajiem procesiem Kurzemē iepazīstinās Jana Egle, Guna Roze, Rolanda Bula, Gunta Šnipke, Ligita Paegle, Inta Svaža, Gunita Lagzdiņa, Nella no Krotes un citi.

Uz Lielās skatuves pulksten 15.00 interesenti varēs tikties ar Latvijas Goda konsuli Hamburgas reģionā senatori h. c. Dr. Sabīni Zommerkampu-Homani, kas dalīsies ar savu redzējumu un pārdomām par Austrumu lepnumu Fudzi kalnu, ko autore aprakstījusi tankās un iemūžinājusi fotogrāfijās.

Izdevniecība “Latvijas mediji” 28. februārī pulksten 16.00 aicina ikvienu uz Rakstnieku viesistabu, kur notiks saruna ar rakstnieci un Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēju Janu Egli par viņas jaunāko stāstu krājumu “Dzimšanas diena”.

Notikumu izlase 29. februārī

29. februārī pulksten 11.00 uz Lielās skatuves interesenti varēs piedalīties grāmatas ’’Sirds cilvēks’’ autores Lias Guļevskas sarunā ar grāmatas galveno varoni – kardioķirurgu profesoru Romanu Lāci. Savukārt pulksten 14.00 tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu, kura pastāstīs par savu jauno grāmatu “Runādamies”. Autogrāfu stunda turpināsies “Latvijas mediju” stendā.

“Pētergaiļa” ekspozīcijā sestdien no pulksten 11.00 līdz 13.00 viesosies un ar bērniem tiksies rakstnieks Juris Zvirgzdiņš. Rakstnieks sniegs autogrāfus un iepazīstinās ar savu jaunāko grāmatu “Rasas vasara”. Bet “Jāņa Rozes apgāds” pulksten 12.00 aicina apmeklēt Rakstnieku viesistabu, kur varēs iepazīt Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāti – somu rakstnieci Katri Lipsonu.

29. februārī pulksten 12.15 Jautrajā lasītavā notiks izdevniecības “Mūzika Baltika” jaunāko nošu izdevumu muzikālā prezentācija “Lai skan muzikālā mozaīka!”, kurā piedalīsies Mārupes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un viņu pedagogs Adrians Kukuvass, jauniešu koris “Mīts”, bērnu vokālais ansamblis “Šurumburums” un dziesmu autore Mareta Beitika, klavieru solo izpildīs Gustavs Grinbergs.

“Jāņa Rozes apgāds” nesen izdevis latviešu jaunā autora Dāvida Vikmaņa debijas grāmatu “Roņpils. Purva stāsts” un populārās igauņu rakstnieces Rēli Reinausas grāmatu “Marks, maģija un vilkate Vilma”, kurās mūsdienu bērni saskaras ar mistiskiem, noslēpumainiem spēkiem un piedzīvo savādus notikumus. 

Par to, kā rodas šādi stāsti un kāda nozīme tajos ir ilustrācijām, uzzināt varēs Renātes Punkas sarunā ar Rēli Reinausu, Dāvidu Vikmani, tulkotāju Maimu Grīnbergu 29. februārī pulksten 15.00 Rakstnieku viesistabā.

Pētnieka un atklājēja Gunta Eniņa stāstu par brīnumainākajām dabas parādībām Latvijā varēs klausīties 29. februārī pulksten 16.00. Uz Lielās skatuves notiks arī dabas pētnieka grāmatas “Latvijas dabas brīnumi” prezentācija. Uzreiz pēc tam interesenti ir aicināti uz interaktīvu diskusiju par to, ko nozīmē būt vīrietim, sievietei un par viņu savstarpējām attiecībām. Tikšanās ar vēdiskās filozofijas ideju nesēju Uģi Kuģi un viņa pirmo grāmatu “Pāris”.

Savukārt vēsturiskā bestsellera “Totālais skurbums: Narkotikas Trešajā reihā” autoru, vācu rakstnieku Normanu Oleru satikt varēs sestdien pulksten 17.00 Rakstnieku viesistabā.

Notikumu izlase 1. martā

“Latvijas Grāmatu izstādes 2020” trešajā dienā – 1. martā – pulksten 11.00 uz Lielās skatuves interesenti varēs apmeklēt pasākumu ““Dvēseļu putenis” Aleksandra Grīna romānā un Dzintara Dreiberga filmā”. Izstādē varēs satikt arī filmas “Dvēseļu putenis” radošo komandu.

Tajā pašā laikā apgāda “Zvaigzne ABC” ekspozīcijā viesosies pazīstamās žurnālistes, romāna “Savu komētu nedzird” autores Inga Gorbunova un Dana Sinkeviča, kuras diskutēs par sieviešu romāniem: kam, kāpēc un par ko?

Svētdien dienas vidū – pulksten 12.00 – Rakstnieku viesistabā uz tikšanos ar “Dzejoļu izlase. Selected Poems” autoru Juri Kronbergu un atdzejotāju Māru Rozīti ielūdz apgāds “Dienas Grāmata”, bet pulksten 13.00 uz sarunu ar lietuviešu rakstniecēm, grāmatas “Sibīrijas haika” autorēm Jurgu Vili un Linu Itagaki uz Lielās skatuves ielūdz izdevniecība “Liels un mazs”.

Vēl 1. martā uz Lielās skatuves pulksten 15.00 notiks Daces Judinas un Artura Nīmaņa romāna “Mēmais” atvēršana un diskusija par kolektīvo klusēšanu un indivīda atbildību.

Sarunā piedalīsies arī literatūrzinātniece Evija Veide, tiesu klīniskā psiholoģe Ilze Veitnere, sociologs Aivis Biķernieks, psihodrāmas speciāliste Gundega Kozlova, vēsturnieks Arvo Karelsons, grāmatu blogere Meldra Gailāne, literāte, pedagoģe Ruta Skrebele un kinorežisore Brigita Eglīte.

Detalizēta izstādes programma skatāma šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt