Latvijas delegācija lepojas ar vairākiem sasniegumiem Frankfurtes grāmatu tirgū

Laikā no 10. līdz 14. oktobrim Latvijas delegācija ar nacionālo stendu piedalīsies starptautiskajā Frankfurtes grāmatu tirgū (Frankfurter Buchmesse), kas ir lielākā izdevējdarbības izstāde pasaulē. Latvija var lepoties ar vairākiem sasniegumiem - divu bērnu autoru grāmatas iekļautas prestižā, starptautiskā bērnu literatūras katalogā, divas Ineses Zanderes grāmatas iekļuvušas starptautiskā izstādē, savukārt režisores Ināras Kolmanes filma "Bille" nominēta grāmatu tirgus skatē. 

Šogad Latvijas nacionālajā stendā piedalīsies izdevniecības “Liels un mazs”, “Pētergailis”, “Jāņa Rozes apgāds”, “Madris” un “Avantis Publishing”, starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1, tipogrāfijas uzņēmumi “WTM Baltic” un “Veiters Korporācija”, kā arī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, informēja “Latvian Literature” pārstāvji.

Latvijas nacionālajā stendā šogad līdzīgi kā iepriekšējos divus gadus Londonas grāmatu tirgū būs integrēti literatūras popularizēšanas kampaņas “#iamintrovert” elementi.

“Frankfurtes grāmatu tirgus organizētājiem ļoti patika, kā mēs sevi prezentējām Londonā, tāpēc viņi aicināja arī Frankfurtē darīt ko līdzīgu, lai atgādinātu par sevi un veidotu pēctecību viesu valsts statusam Londonas grāmatu tirgū. Tirgus apmeklētāji arī Frankfurtē šogad tiks pie iespējas “pielaikot” Latvijas autoru citātus un nofotografēties ar tiem, bet vienu no stenda sienām greznos divmetrīgs introvertais rakstnieks vārdā I.,” pastāstīja platformas “Latvian Literature” vadītāja Inga Bodnarjuka-Mrazauskas.

Ceturtdien, 11. oktobrī, plkst. 10.00 tirgus ietvaros Latvijas izdevniecības “Liels un mazs” vadītāja Alīse Nīgale kopā ar ārvalstu izdevniecību “Baobab Books”, “Aukso žuvys” un “Verlag Urachhaus” kolēģiem piedalīsies diskusijā “Bērnu literatūra no Baltijas”. Sarunas gaitā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar krāšņo Latvijas un Lietuvas bērnu literatūras piedāvājumu, kas jau ir aizrāvis daudzus ārzemju izdevējus visā pasaulē. Tikmēr “Frankfurt Kids Foyer” (Frankfurtes bērnu foajē) hallē norisināsies virtuāla ilustratoru darbu izstāde, kur būs pārstāvēti arī 26 Latvijas ilustratoru darbi, kā arī tiks rādītas Latvijas mākslinieku veidotās animācijas filmas. Turpat varēs apskatīt arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu radītās grāmatas ekskluzīvi vienā eksemplārā, lai prezentētu ārzemju izdevējiem katra jaunā mākslinieka unikālo rokrakstu.

Šobrīd Latvija jau var lepoties ar vairākiem sasniegumiem Frankfurtes grāmatu tirgū. Divas grāmatas – Laura Gundara “Sveiks, Vali!” (izdevējs “Liels un mazs”) un Jura Zvirgzdiņa “Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks” (izdevējs “Pētergailis) ir iekļautas prestižajā un starptautiskajā bērnu literatūras katalogā “White Ravens”, kurā tiek apkopotas pasaules labākās bērnu grāmatas gada griezumā. Tāpat divas Ineses Zanderes grāmatas – “Trīs draugi vienas upes krastā” (One house for all) un “Zirgā” (Riding High) – ir iekļuvušas Frankfurtes grāmatu tirgus starptautiskajā izstādē “100 unikālas ilustrāciju grāmatas” (100 Outstading Picturebooks). Toties režisores Ināras Kolmanes filma “Bille” pēc Vizmas Belševicas darba motīviem nominēta Frankfurtes grāmatu tirgus filmu skatē kategorijā “Labākā bērnu vai jauniešu grāmatas adaptācija”.

Latvijas dalību Frankfurtē nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar literatūras eksporta platformu “Latvian Literature” (Latvijas literatūra). Frankfurtes grāmatu tirgus šogad svin savu 70 gadu jubileju un ir lielākā izdevējdarbības izstāde pasaulē, kurā izvietoti aptuveni 700 stendi no 100 pasaules valstīm. Tirgus ik gadu oktobrī piecu dienu laikā pulcē aptuveni 300 tūkstošus izdevējus, rakstniekus, grāmatniecības nozares uzņēmējus un kultūras nozares entuziastus no visas pasaules. Šogad par Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valsti izvēlēta Gruzija. Latvijas stenda numurs Frankfurtē ir B79 hallē nr. 5.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt