Latviešu valodā iznācis Umberto Eko romāns «Iepriekšējās dienas sala»

Latviešu valodā iznācis ievērojamā itāļu rakstnieka un semiotiķa Umberto Eko romāns "Iepriekšējās dienas sala" - desmitais slavenā autora darbs, kuru izdevis "Jāņa Rozes apgāds". "Grandiozs un interesants," par romānu raksta "The New York Times". "Intelektuāli rosinošs un dramatiski intriģējošs meistardarbs," - tā "Chicago Tribune".

"Iepriekšējās dienas sala" (1994) ir Umberto Eko trešais romāns. Romāna darbība risinās vienā no aizraujošākajiem periodiem cilvēces intelektuālās attīstības vēsturē - 17.gadsimtā, kad ķīmija un alķīmija bija cieši savijušās, savu filosofisko pasaules redzējumu formulēja Renē Dekarts un pārsteidzošus atklājumus astronomijā pieteica Galileo Galilejs. Grāmatas galvenā varoņa iekšējie pārdzīvojumi norit uz šī baroka laikmeta zinātnes, metafizikas un kosmoloģijas ideju fona.

Roberto della Grīva, jauns itāļu augstmanis, ir vienīgais izdzīvojušais pēc kuģa bojāejas vētras laikā. Viļņi viņu aizskalo pie cita kuģa, kura apkalpe ir noslēpumaini pazudusi un kurš noenkurots netālu no skaistas salas, kas paliek nesasniedzama, jo Roberto neprot peldēt. Pilnīgā vientulībā viņš atceras savu dalību Kasāles aplenkumā un dzīvi Parīzē. Ilgodamies pēc mīļotās un apsēsts ar ideju par iedomāto ļauno dvīņubrāli Ferranti, viņš ir pārliecināts, ka visas nedienas beigtos, ja vien izdotos sasniegt Iepriekšējās dienas salu.

Grāmatas tulkotāja Dace Meiere norāda: "Romāns ir par cilvēka vientulību un iekšējo divdabību, par bezcerīgu cīņu pašam ar sevi, par mūžam nesasniedzamo Iepriekšējās dienas salu, kas vienlaikus ir labojamas pagātnes un laimīgas nākotnes apsolījums. Eko, protams, spēlē ierastās erudīcijas spēlītes: šī grāmata savā ziņā ir 17.gadsimta pirmās puses ideju antoloģija - savdabīga ieslēptu un mazliet pārveidotu citātu kolāža no tā laika dzejas un prozas, filosofijas un teoloģijas traktātiem, ģeogrāfu, astronomu un fiziķu darbiem. Tiem, kuri vēlas rakt dziļāk, iesaku pievērst uzmanību nodaļu nosaukumiem, jo ikviens no tiem ir kādas 17.gadsimta grāmatas nosaukums."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt