Lasītāju rokās nonāk pēdējā «Millennium» sērijas grāmata

Iznākusi sestā “Millennium” sērijas grāmata – zviedru rakstnieka Dāvida Lāgerkranca aizraujošais un skarbi atklātais romāns “Meitene, kurai bija jāmirst”. Jaunais romāns ir pēdējais šajā sērijā. Stāsts beidzas, bet Līsbetas cīņa turpinās, paziņojumā medijiem informē apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.

Latvijas lasītāji Dāvidu Lāgerkrancu pazīst kā “Millennium” triloģijas turpinātāju, kurš sarakstījis trīs aizraujošus romānus par Stīga Lārsona radītā izcilnieku dueta – spējīgās hakeres Līsbetas Salanderes un pētnieciskā žurnālista Mīkaela Blumkvista – aizraujošo cīņu pret ļaunumu tā dažādajās izpausmēs.

Šoruden, tiekoties ar izdevējiem Frankfurtes grāmatu tirgū, Dāvids Lāgerkrancs atzinās:

“Kad es savulaik piekritu turpināt Stīga Lārsona triloģiju, cilvēki bija dusmīgi, ka atļaujos turpināt ģēnija darbu.

Sākotnēji zviedru prese man uzbruka tik aktīvi, ka es dienām ilgi negāju laukā no mājas. Situācija mainījās tikai pēc tam, kad mana pirmā “Millennium” grāmata “Meitene zirnekļa tīklā” guva milzīgus panākumus ASV un Eiropas valstīs. Tikai pēc tam arī lasītāji Zviedrijā atzina, ka ir priecīgi par to, ka Līsbeta un Mīkaels ir atgriezušies.

Tagad, kad es paziņoju, ka pēc trešā romāna vairs neturpināšu, viņi atkal ir dusmīgi – šoreiz par to, ka turpinājuma nebūs.”

Dāvids Lāgerkrancs

Apgāds “Zvaigzne ABC” uzsver, ka kopumā pasaulē pārdoti vairāk nekā 100 miljoni “Millennium” sērijas grāmatu, pēc to motīviem uzņemtas filmas, un abi autori saņēmuši literārās balvas.

“Lasot “Millennium” sērijas sesto grāmatu, vēlējos šķirt lappuses ātrāk un vienlaikus ilgojos, lai beigas nekad nepienāk... Gribas uzteikt Dāvidu Lāgerkancu, kurš tik sarežģīto uzdevumu – turpināt leģendāro Stīga Lārsona triloģiju – ir veicis apbrīnojami labi. Skumstu, lieliskās sāgas finālam pienākot, un klusi ceru uz turpinājumu,” raksta Una Orinska, “Zvaigzne ABC” projektu vadītāja.

Apgāds “Zvaigzne ABC” arī atklāj, ka Dāvids Lāgerkrancs raksta pats savu krimināltrilleru triloģiju, kura pie lasītājiem dosies ap 2021. gadu.

Grāmatu “Meitene, kurai bija jāmirst” no zviedru valodas tulkojusi Ieva Pudure un tā pieejama arī kā e-grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti