Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Krievijā aizliegta grāmata izdota Latvijā

Krievijā aizliegta grāmata izdota Latvijā

Rīgā atvēršanas svētkus piedzīvo krievu žurnālista un rakstnieka Sergeja Loiko grāmatas “Reiss” izdevums latviešu valodā. Grāmata Krievijā ir aizliegta, jo tās pamatā ir Kremlim tik neērtais notikums – pirms trim gadiem Ukrainas gaisa telpā notriektās „Boeing” lidmašīnas „MH17” katastrofa, kurā bojā gāja ap 300 cilvēku. Intervijā Kultūras ziņām Sergejs Loiko pauž pārliecību, ka šis romāns liks aizdomāties arī kaislīgiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina atbalstītājiem.

12.septembrī plašā intervijā raidījumā ''Viens pret vienu'' Gundars Rēders sarunāsies ar kara reportieri, žurnālistu un rakstnieku Sergeju Loiko. Viņa romāns “Reiss” šovakar Rīgā piedzīvo atvēršanas svētkus. Tas stāsta par „Boeing” reisa „MN-17” notriekšanu Ukrainas gaisa telpā pirms trim gadiem. Šī ir jau otrā Sergeja Loiko grāmata, kas izdota latviešu valodā. Iepriekšējais bija pasaules dižpārdoklis “Lidosta”. Krievijas grāmatnīcu un bibliotēku plaktos abu šo grāmatu nav.

"Ja kāda izdevniecība laistu klajā manu grāmatu, to [izdevniecību] vienkārši aizvērtu," saka Loiko. "Visus atlaistu no darba un, iespējams, ierosinātu kādu krimināllietu. Izdevējs, kas lasīja šo romānu, teica, ka tas ir labākais, ko viņš savā darba pieredzē lasījis, bet viņš atzina, ka nevar to izdot, jo zina, ka tad visi viņa darbinieki zaudēs darbu. Viņš teica: “Labākajā gadījumā mēs to grāmatu nevarēsim pārdot, un nevis tāpēc, ka nebūs pircēju, bet tāpēc, ka grāmatnīcas viņu neņems pretī”."

Prestižām žurnālistikas balvām godalgotais kara reportieris un žurnālists grāmatā nebaidās izvirzīt savas versijas par katastrofu Ukrainas debesīs pirms trim gadiem.

"Tajā patiess ir pats kodols. Proti, kā pēc Kremļa pavēles Ukrainā notriec pasažieru lidmašīnu. Es par to it nemaz nešaubos. Turklāt plānots bija notriekt Krievijas aviokompānijas “Aeroflot” lidmašīnu, lai būtu likumīgs iemesls plaša mēroga iebrukumam Ukrainā ar it kā cēlu mērķi - iznīcināt fašismu. Bet kā vienmēr Putina noziegumos, kaut kas noiet greizi un kāds pieļauj kļūdu un nogāž nepareizo lidmašīnu. Šī grāmata būs interesanta arī tiem, kam nospļauties par karu Ukrainā," turpina rakstnieks.

No Putina režīma rakstnieks nebaidās. Krievijā viņš vēl neesot tik atpazīstams, lai Putinam būtu interesanti pret viņu vērsties.

"Neskatoties uz viņa labo fizisko formu un to, ka viņš katru dienu peldas baseinā, viņš tomēr nav mūžīgs," uzskata Loiko, "un pēc Putina krišanas bezpersoniskajam Medvedevam būs jāiesāk atkusnis, un Krievijas demokrātiem tā būs iespēja šo atkusni nepadirst."

Krievijas iedzīvotāji Sergeja Loiko ''Reisu'' meklē ārvalstu interneta veikalos un paklusām nodod cits citam. Tikmēr Latvijā romāns jau nopērkams grāmatnīcās.

4 komentāri
Raitis Ozols
Grāmatas autors ir malacis! Cerams, ka Putina režīms kritīs visai drīz! To lidmašīnu notrieca Krievijas separātisti, kas paši internetā izlielījās, ka notriekuši lidmašīnu, jo sākumā nesaprata, kādu lidmašīnu notriekuši!
Mario Bergman Bergman
Kam janotiek, lai komentaros attaisnotu bernu un sievieshu slepkavibu ,tas uz Tevi attiecas :cilvak:,vai drizak -necilvek :) !
Anonīms lietotājs 13485
Aprobezhotais Uldis :( ! Ja Pats butu izbaudijis brivo kritienu no 10:000 metru augstuma,tad nevankshketu par fanatismu un murgiem,Kremlina Trollis :( ?
Uldis Icavs
Laikam, jau visi saprotam, ka pasaulē ir "rietumu" vara, kas ir reāli paverdzinājusi "rietumu" pasauli ar savu korupciju, globālismu un TV hopnotizēšanu.............arī šīs gramatas autors var but, ka ir pie cilvāku "hipnotizētajiem" pieskaitāms. Šajā intervijā viņš skaidri pasaka, ka tas ir viņa viedoklis, un tikai viedoklis. Un viņa grāmata, visticamāk, ir nekas vairāk, kā kāda fanātiķa murgi.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Literatūra
100 g kultūras
Jaunākie
Populārākie
Interesanti