Krājumā «Substances» izdoti trīs Gundegas Repšes romāni

Klajā nācis Gundegas Repšes romānu trio “Substances: “Bāreņu nams” “Jauki ļaudis” un “Retināts gaiss””. Izdevums apvieno trīs jau iepriekš izdotus Gundegas Repšes darbus, informēja izdevniecība “Dienas Grāmata”.

“Grants lavīna vai mākoņu sadursmes, noziegums un sāpes — tikai cilvēka gars nosaka tām mērogu. Eksistenciālie drebuļi neļauj uztvert literatūru kā māņu paslēptuvi, tai jātop par izglābšanās veidu un visskaudrāko esamību iepretim dienišķības fikcijai,” pauda grāmatas autore Gundega Repše.

Literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis darbu “Bāreņu nams” raksturoja: ““Bāreņu nams” ir 21. gadsimta pulsācija. Skarbi un untumaini cilvēku likteņi, kad aiz redzamā mutuļo slēptais un noklusētais. Asi iecērtas vēstures atmiņu nepielūdzamība, ņirdz karnevāliska paštīksme un narcisms, smagi elpo vientulība un atsvešinātība. Repše šo laiku tēlo gan kā grotesku, gan kā grēksūdzes un piedošanas cauraustu. Tieši, nesaudzīgi, taču sirdsgudri. Bez mierinājuma un tāpēc — patiesi.”

““Jauki ļaudis” vedina uz domām par vēstītāju, kurš apzināti rīkojas neierasti, pat ačgārni, un ar šo nepareizību cenšas saasināt uzmanību, pasacīt to, kas nav pakļaujams ar vārdu vien. Šo romānu nevar nedz atslēgt ar “fiksi” pievīlētu atslēgu, nedz atspiest ar spēku, arī ar mūķīzeri ne. Redz, slēdzene ir mainījusies un mainās ikreiz, kad tai tuvojas cilvēka acs,” vienu no darbiem vērtēja rakstnieks Osvalds Zebris.

Dzejnieks un tulkotājs Juris Kronbergs romānā “Retināts gaiss” izmantoto valodu apraksta kā “pikseļiem bagātīga”, savukārt stāstījums esot “pārsteidzoši hologrāfisks”.

Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt