Kopā ar grāmatas varonēm atklās pasaku krājumu par Latvijas sievietēm «Mūsējās»

18. augustā ar grāmatas varoņu lasījumiem, koncertu un konkursiem tiks atklātas “Mūsējās” – publicistes Santas Remeres sarakstītā un mākslinieces Elīnas Brasliņas ilustrētā grāmata par 50 Latvijas sievietēm, viņu dzīvesstāstiem un ceļu uz sasniegumiem, informēja biedrības “Ascendum” pārstāvji.

Atklāšanas svinības 17. augustā iesāks orientēšanās spēle un konkurss, kas turpināsies visu augustu, savukārt 18. augusta pasākumam ikviens interesents varēs sekot līdzi tiešraidē pulksten 19:00 no Tallinas ielas kvartāla. Šobrīd “Mūsējās” jau atrodamas lielāko Latvijas grāmatnīcu plauktos.

Atklāšanas pasākumā paredzēti gan grāmatas lasījumi, gan konkursi skatītājiem, savukārt par vakara muzikālo pavadījumu parūpēsies apvienība “Rahu The Fool”.

Sandra Kalniete - Elīnas Brasliņas ilustrācija

Ar “Mūsējās” lasījumiem uzstāsies grāmatas varones Lotte Tisenkopfa-Iltnere, Alise Zariņa, Inga Gaile un Sandra Kalniete, kamēr ikvienam skatītājam lasījumu laikā būs iespēja piedalīties konkursā un minēt, kas ir šo stāstu varones, ierakstot savus variantus tiešsaistes komentāru sadaļā. Vakara izskaņā no visiem pareizo atbilžu autoriem tiks izlozēti trīs laimīgie, kas savā īpašumā iegūs grāmatu “Mūsējās” un desmit pastkaršu komplektu ar Elīnas Brasliņas ilustrācijām.

““Mūsējās” ir pirmā grāmata, kurā apkopoti Latvijas sieviešu sasniegumi, nešķirojot sievietes pēc piederības konkrētai sociālajai un etniskajai grupai, laikmetam vai profesijai. Stāsti ir sarakstīti pasaku formātā un piemēroti visai ģimenei,” skaidro biedrībā “Ascendum”.

Gada sākumā grāmatas “Mūsējās” izdošanas projekts guva negaidīti lielu atsaucību pūļa finansēšanas vietnē “Projektu banka”, savācot teju 7000 eiro ziedojumos. Stāstu galvenās varones ir guvušas panākumus dažādās sfērās: mākslā, mūzikā, rakstniecībā, sportā, zinātnē, politikā un citur – gan mūsdienās, gan 19. gadsimtā. Starp grāmatas varonēm atrodamas tādas sievietes kā Aspazija, Aleksandra Beļcova, Džemma Skulme, Valentīna Freimane, Uļjana Semjonova, Elīna Garanča, Vizma Belševica, Aļona Ostapenko un citas.

Lotte Tisenkopfa-Iltnere - Elīnas Brasliņas ilustrācija

Grāmatas stāstu autore  ir publiciste un kultūras žurnāliste Santa Remere, savukārt ilustrāciju autore ir māksliniece un bērnu grāmatu ilustratore Elīna Brasliņa.

Grāmatas atklāšanas tiešraide tiks translēta ar informācijas tehnoloģiju kompānijas “Accenture” atbalstu un tai sekot līdzi varēs grāmatas “Mūsējās” Facebook lapā.

Grāmatu “Mūsējās” ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas Domes, “Projektu bankas”, “Accenture” un “Arctic Paper” atbalstu izdod biedrība “Ascendum”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt