Klajā nāk dzejnieces Rūtas Mežavilkas krājums «Tālāk»

Ceļu pie lasītājiem sācis dzejnieces un rakstnieces Rūtas Mežavilkas ceturtais dzejoļu krājums "Tālāk", informēja izdevniecības "Neputns" pārstāvji. Krājuma redaktors ir Aivars Eipurs, dizaina autore – Rūta Mežavilka.

Dzejoļu krājums "Tālāk" apkopo no 2010. līdz 2021. gadam rakstītos dzejoļus. Krājumā autore atkāpjas no savu iepriekšējo dzejas grāmatu "Ikdienas dzīves" (2005) un "Dz." (2010) urbāni sadzīviskajām noskaņām un pievēršas mūžīgajām tēmām – laika ritumam, cilvēka mūža pārvērtībām un dabas norišu vērojumam.

Krājuma redaktors Aivars Eipurs par krājumu saka: "Rūtas Mežavilkas ceturtais dzejas krājums "Tālāk" dosies pie lasītājiem pēc ilgāka, nepilnu 12 gadu pārtraukuma. Dzejas cienītājiem pietrūcis šīs dzejnieces intonācijas un melnbaltām fotogrāfijām līdzīgā, vērojumā atturīgā, taču sevī tik precīzā tēlojuma. Šo nišu nesen pildīja Montas Kromas renesanse. Tagad kārta atkal Rūtai Mežavilkai."

Rūta Mežavilka (1971) – rakstniece, dzejniece un māksliniece, trīs dzejoļu krājumu – "Vēstules un Sālszemes" (1999), "Ikdienas dzīves" (2005), "Dz." (2010) – un romāna "Dzimuši Latvijai" (2012) autore. Mežavilkas dzejai raksturīgs trāpīgs ikdienas dzīves vērojums un urbānās vides tēlojums, mūsdienu sievietes portretējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt