Sadaļas Sadaļas

Klajā laists jauns Egīla Ventera stāstu krājums «Štābs debesīs»

Grāmatnīcās nonācis latviešu prozista Egīla Ventera jaunākais darbs – stāstu krājums “Štābs debesīs”, medijus informē apgāda “Ezis.lv” pārstāvji.

Atšķirībā no iepriekšējiem darbiem “Štābs debesīs” veidots paradokumentālās prozas žanrā. Autors restaurē “saldos astoņdesmitos” un izstāsta, kā notika atentāta mēģinājums pret Mihailu Gorbačovu Rīgā, kā VDK virsnieks izglāba divus latviešu filologus un apraksta tā laika reālijas.

Mūsdienās Stokholmas lidostā pulcējas latviešu hokeja fani, cilvēkēdāji no fetišistu kongresa un zinātnieki, kas atklājuši kosmosa čukstu. Tartu “Apgāztajā mājā” patvērumu atrod cilvēki, kuriem Ziemassvētki nav tikai dāvanu svētki. “Apgāztā māja” ir viena no metaforām, kas raksturo visu stāstu krājumu, mācītāja vārdiem no stāsta “Emulators” sakot: “Dievs netur lietussargu virs cilvēka, kas stāv bezdibeņa malā.”

Grāmatas izdevēji uzsver, ka Venters šajos septiņos stāstos apkārtējo pasauli rāda kā ārpus mums zināmās realitātes pastāvošu neskaidru sapni vai divreiz eksponētu fotogrāfiju – "maģisku mirkļu pārpilnu, piesātinātu ar zvaigžņu gaismu un neredzamām orbītām". Venters necenšas telpu un laiku attēlot burtiskā veidā, jo atmiņas vai izjūtas, kurās saglabājusies kāda vieta vai notikums, nereti ir daudz interesantākas par realitāti. Tas raksturīgi teju visiem viņa darbiem.

Egīla Ventera (1964) izdoto prozas darbu vidū ir "Melnā sērija" (1992), "Melanholijas skaidrojošā vārdnīca" (2000), "Āgenskalns" (2004), "Radio Luxembourg" (2007), "Zemeslēkts" (2010), "Mainīgā intervence" (2012), "Atlantīda, kāda tā ir" (2015), "Poseidona galva" (2017). Par romānu “Mainīgā intervence” autoram 2013. gadā piešķirta Dzintara Soduma balva literatūrā.

Venters ir strādājis un publicējies žurnālos “Grāmata”, “Karogs”, “Domuzīme”, laikrakstos “Literatūra un Māksla Latvijā”, “Konteksts”, piedalījies dažādos literāros projektos. 

Stāstu krājumu “Štābs debesīs” izdevis apgāds “Ezis.lv”. Grāmatas literārais redaktors un korektors – Arturs Hansons, Ervīna Elliņa vāka noformējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt