Jauno rakstnieku konkursa finālistiem dod papildu laiku romānu uzlabošanai; laureātu noskaidros pavasarī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lasīšanas veicināšanas projekta "Bibliotēka" organizētā Jauno rakstnieku konkursa uzvarētājam bija jākļūst zināmam novembra beigās. Tomēr organizatori nedaudz atkāpušies no sākotnējās ieceres un nolēmuši dot trīs jauno romānu autoriem papildu laiku darbu uzlabošanai, balsoties uz redaktoru ieteikumiem, informēja konkursa rīkotāji.

Konkursa pēdējā kārtā, kurā romānus vērtēja izdevniecības "Dienas Grāmata" redaktori Dace Sparāne-Freimane, Vents Zvaigzne un Gundega Blumberga, pēc ilgām un spraigām diskusijām tika panākta vienošanās, ka neviens no trīs fināla darbiem pagaidām nav izceļams kā labāks par pārējiem. Turklāt visiem darbiem vēl ir nepieciešami būtiski uzlabojumi gan satura, gan struktūras ziņā, lai tos varētu uzskatīt par rediģējamiem un sagatavojamiem izdošanai.

Nolemts, ka konkursa finālistiem – Hromam, Karīnai Šternai un Tomam Deimondam Barvidim – tiks dota iespēja uzlabot darbus un iesniegt atjaunotu manuskripta versiju līdz 2022. gada 1. martam. Izdevniecības "Dienas Grāmata" redaktori sniegs jaunajiem rakstniekiem konkrētas rekomendācijas un martā veiks atkārtotu darbu lasīšanas un vērtēšanas procesu.

"Šāds lēmums mūsu steidzīgajā, publikas vēlmēm iztapīgajā laikmetā var šķist neierasts, jo konkursos pieņemts uzzināt tūlītējus un negrozāmus lēmumus. Tomēr literatūra aizvien ir un būs svarīgāka par acumirkļa pieņēmumiem, jo īpaši jaunu autoru pirmo mēģinājumu izvērtēšanā. Tiesa, no māsu mūzu apsargātās vientuļnieka celles palaikam dienasgaismā parādās arī pa kādam ģēnijam, tomēr ne celle, ne mūzas vēl nepavisam nav garantija spožam sacerējumam – šādu garantiju sniedz vienīgi smags un neatlaidīgs darbs, un uz to gribētos mudināt gan konkursa finālistus, gan pārējos autorus, kuri trijniekā neiekļuva," uzsvēra Dace Sparāne-Freimane, izdevniecības "Dienas Grāmata" galvenā redaktore.

Projekta "Bibliotēka" iniciētais Jauno rakstnieku konkurss tika izsludināts šī gada februārī, un dalību tajā pieteica 122 dalībnieki. Manuskriptus konkursam iesniedza 45 dalībnieki, no kuriem publiskā balsojuma un žūrijas vērtējuma ceļā tika izvēlēti 10 pusfinālisti.  Ar pusfināla darbiem pilnā apjomā iepazinās žūrijas komisija, izvirzot pēdējai vērtēšanas kārtai 3 romānus.

Jauno rakstnieku konkursa iecere joprojām ir izdot vienu romānu ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta "Baltic International Bank" finansiālu atbalstu 3000 eiro apmērā. Uzvarētājs saņems arī apmaksātu publicitāti savam pirmajam romānam projekta "Bibliotēka" ietvaros, kā arī iespēju vienu mēnesi pavadīt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā Ventspilī. Tomēr jāatzīmē, ka turpmākā konkursa norise atkarīga no fināla dalībnieku iesaistes darbu uzlabošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti