Jānim Peteram 75: Lūriņa un Zilvers par dzejnieku

Ieskandinot dzejnieka 75.jubilejas mēnesi un gatavojoties lielkoncertam 28.jūnijā „Arēnā Rīga”, Latvijas Radio 2 piedāvā sarunas un atmiņas raidījumā „No Jāņiem līdz Pēteriem”. Pirmā tikšanās ir ar aktrisi Ditu Lūriņu un komponistu Valdi Zilveru.

Dita Lūriņa ir Jāņa Petera mīļā aktrise, novērojuši raidījuma veidotāji. Savukārt aktrise smej, ka dzejnieks to ilgi ir turējis pie sevis, taču katrā gadījumā simpātijas ir abpusējas.

Lai arī Dita Lūriņa neatceras pirmo sadarbību ar Jāni Peteru, pirmā iepazīšanās, viņasprāt, bijusi neklātienē – caur tekstu, mūziku.

„Nākot uz šo raidījumu, es domāju, ka tas apjoms ir tik milzīgs. Es nekad par to nebiju aizdomājusies,” atzīst aktrise. Lūriņa domā, ka, ja nezini dziesmas teksta autoru, 90% gadījumu nekļūdīsies, nosaucot Peteru.

Viena no nozīmīgākajām Lūriņas tikšanās reizēm ar dzejnieku ir „Māsa Kerija”.

Jaunākais, kas tapis Zilvera un Petera sadarbībā ir izrāde „Latgola.lv 2”.

Komponists Valdis Zilvers pirmo sadarbību ar dzejnieku Jāni Peteru piedzīvoja pirms gadiem piecpadsmit, septiņpadsmit, kad Nacionālā teātra Mazajā zālē Harijs Petrockis iestudēja izrādi „Nakts pēc tautasdziesmas”. Ar šo izrādi teātris piedalījies starptautiskā teātra festivālā Kairā.

Kā iepriekš vēstīts, Jāņa Petera 75 gadu jubilejas lielkoncerts „No Jāņiem līdz Pēteriem” notiks 28. jūnijā „Arēnā Rīga”.

„Dzejnieku” kompaktdisku sērijā jau izdota dziesmu izlase „Dziesmiņas par prieku”, kurā apkopotas dziesmas ar dzejnieka Imanta Ziedoņa dzeju, bet tuvākajā nākotnē paredzēts izdot arī izlases, kurās apkopotas dziesmas ar Māra Čaklā, Aleksandra Čaka, Klāva Elsberga, Austras Skujiņas, Māra Melgalva, Knuta Skujenieka, Jāņa Raiņa un citu izcilu latviešu dzejnieku dzeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti