Iznākusi spāņu dzejnieka Rafaela Alberti darbu izlase bērniem

„Liels un mazs” izdevis spāņu dzejnieka Rafaela Alberti dzejas izlasi „Jūrnieks uz sauszemes”, kas adresēta bērniem un jauniešiem.

Atdzejotājs Leons Briedis izlasē iekļāvis spāņu dzejas klasiķa Rafaela Alberti (1901–1999) jūras dzejoļus no viņa leģendārā pirmā krājuma “Marinero en tierra” (Jūrnieks uz sauszemes) – skaistus un romantiskus, skumjus un vētrainus. Kad 1924.gadā iznāca šis krājums, tas tūdaļ pat iemantoja lasītāju un kritikas atzinību. Dzejniekam 1925.gadā par to piešķirta Spānijas Nacionālo prēmiju literatūrā.

Spāņu dzejnieks šos dzejoļus rakstīja, kad viņam pašam vēl bija tikai septiņpadsmit. Dzejoļi spilgti ataino viņa bērnības un pusaudža gadu izjūtas, ilgas un ideālus. Dzimis pie Atlantijas okeāna Kadisas līča – tur, kur reiz Kolumbs kāpa uz kuģa klāja un devās uz Ameriku, Rafaels auga kopā ar jūru, un jūra dzīvoja viņa dzejā visu mūžu. Alberti allaž mēdzis uzsvērt, ka viņa pirmie un arī visi turpmākie dzejoļi radušies, pateicoties jūras smaidam, spēlei, ritmam, dejai.

Daudzējādā ziņā Alberti sauszemes jūrnieciņš, kurš skraida pa viļņiem atklātā jūrā vai tiecas ienirt dzelmē „pie zemūdens dārzu dārzniecītes”, ir rada Sudrabu Edžus Dullajam Daukam,” uzskata Leons Briedis.

Izdevums ir krāšņi ilustrēts. Ilustratore Gita Treice, uzsvērusi grāmatas ideālistisko, sapņaino stīgu, fantazējot par jūras pasauli un iedvesmojoties spāniskajās Alberti zēnības laika reālijās. Grāmatas dizainu veidojusi Ūna Laukmane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti