Sadaļas Sadaļas

Iznākusi Edītei Pauls-Vīgnerei veltīta Noras Ikstenas eseju grāmata

Apgādā “Mansards” klajā laista grāmata “Runā manis vainadziņš” - rakstnieces Noras Ikstenas veltījums māksliniecei Edītei Pauls-Vīgnerei 75.jubilejā. Grāmatu veido Noras Ikstenas esejas un Edītes Pauls-Vīgneres darbi no izstādes “Vainagi”, kura, kā iepriekš jau vēstīts, skatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkā līdz 15.novembrim

“Dzīves vainags”, “Bērnības vainags”, “Jaunas dienas vaiņagā”, “Vainags skolotājiem”, “Vainags tēvam”, “Lauru vainagi”, “Ēnu vainags”, “Sēru vainags. Ulis”, “Mīlestības vainags”, “Laikmeta vainags”, “Tradīcijas vainags”, “Dabas vainags” un citas esejas stāsta gan par unikālo vainagu kolekciju, gan par mākslinieces radošās un personiskās dzīves skaistajiem un skumjajiem brīžiem. Grāmatā ievietoto mākslinieces darbu attēlu autors ir fotomākslinieks Armands Lācis.

Edīte Pauls-Vīgnere ir Latvijas mākslas dzīvē īpaša personība. Viņas darbi guvuši gan speciālistu, gan skatītāju simpātijas un profesionāli augstvērtīgu novērtējumu, jau sākot ar 1967. gadu, kad mākslinieces darbi pirmo reizi sāk parādīties izstādēs. Mākslinieces darbi kopš tā laika bijuši skatāmi neskaitāmās izstādēs Latvijā un ārzemēs. Viņa piedalījusies starptautiskās izstādēs un simpozijos, viņas darbi pārstāvējuši Latviju ārzemēs reprezentācijas skatēs un saņēmuši atzinību (tai skaitā otrā vieta Lietišķās mākslas kvadrienālē Erfurtē, Vācijā (1974), otrā vieta Starptautiskajā Lodzas triennālē Polijā (1975), "Grand Prix" 5. Baltijas Lietišķās mākslas triennālē Tallinā, Igaunijā (1990), divi diplomi Starptautiskajā tekstilmākslas biennālē “No Lozannas līdz Pekinai” Pekinā, Ķīnā (2002), diploms starptautiskajā tekstilmākslas izstādē “Labā un kreisā puse” Kauņā, Lietuvā (2003) u. c.). Māksliniecei bijušas vairākas lielas personālizstādes ārvalstīs, kur viņas darbi izpelnījušies apbrīnu un augstu novērtējumu: Maskavā (Krievijā), Olborgā (Dānijā), Tallinā (Igaunijā), Drammenē (Norvēģijā), Prāgā (Čehijas Republikā) un citur.

Jau vēstīts, ka mākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres 75 gadu jubilejas izstāde “Vainagi” no 8. oktobra līdz 15. novembrim apskatāma LNB. Izstādi veidoja laikmetīgas galvas rotas, vainagi, cepures, tiāras un diadēmas, kuru kopējais skaits ir atbilstošs mākslinieces mūža gadiem — 75. Darbs pie kolekcijas uzsākts 2013. gada aprīlī un ritējis improvizācijas veidā. Tās radīšanu iedvesmojuši cilvēki, notikumi, kāda fajansa vai stikla pērlīte, auduma gabaliņš, zelta vai sudraba pavediens. Darbu raksturi ir dažādi, tāpat kā to izgatavošanas tehnika, materiāli un nosaukumi — Dons, Džemma, Maestro, Maidans, Līgo, Kameja, Zīle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt