Sadaļas Sadaļas

Iznāk publicistes Marinas Kosteņeckas atmiņu krājums

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība klajā laiž Latvijā pazīstamās publicistes un rakstnieces Marinas Kosteņeckas atmiņu krājumu par neseno Latvijas vēsturi “Мans ХХ gadsimts“ latviešu un krievu valodā, paziņojumā medijiem informē Nacionālā bibliotēka.

Rakstnieces atmiņu krājums, kurā viņa dalās ar savu dzīvesstāstu, mīlestību pret savām saknēm, līdzcilvēkiem un Latviju, lasītājiem būs pieejams Nacionālajā bibliotēkā no 26. septembra.

Marina Kosteņecka par savu atmiņu krājuma saka: “Tas ir absolūti unikāls latviešu tautas garīgais portrets! Tas pilnībā atspēko visus negatīvos stereotipus par nāciju, latviešu un krievu tautas attieksmi vienam pret otru un savstarpējām attiecībām.”

Krājumu veido divas grāmatas – “Mans XX gadsimts“ un “Vēstules no XX gadsimta“ latviešu un krievu valodā. Atmiņas par 20. gadsimta beigu notikumiem Latvijā rakstniece izklāsta neparastā veidā – caur atbalstītāju vēstulēm un atklātās sarunās ar līdzgaitnieku Georgu Stražnovu.

Grāmata “Mans XX gadsimts“ sarakstīta kopā ar žurnālistu Georgu Stražnovu kā divu laikabiedru saruna «Skype» par Latvijas vēsturei svarīgiem pagrieziena punktiem caur personiskās dzīves pieredzes prizmu. Grāmatas priekšvārda autors ir Dainis Īvāns. 

“Vēstulēs no XX gadsimta” Marina Kosteņecka dalās ar lasītāju vēstulēm un stāsta par vēsturiskām situācijām, kurās tās tapušas.

“Manā arhīvā glabājas vairāk par trim tūkstošiem ar roku uz papīra rakstītu vēstuļu, ko saņēmu no saviem lasītājiem daudzu gadu garumā, vēstules pašas par sevi ir unikāla un neatkārtojama aizgājušā laikmeta vēstures liecība.

Grāmatā publicēju un komentēju tikai nelielu daļu no apbrīnojami gaišajām, apgarotajām vēstulēm, kas grūtākajos brīžos man palīdzēja iet dzīvē tālāk. Šo vēstuļu dēļ tapusi šī grāmata,” saka rakstniece. Ievadvārdus grāmatai rakstījis dzejnieks Knuts Skujenieks.

Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība uzsver, ka abās grāmatās autores dokumentētās atmiņas atklāj unikālu latviešu un krievu tautas dvēseli un gara spēku. Tās ļauj izzināt, vērtēt un diskutēt par pagājušā gadsimta otrās puses notikumiem, par Latvijas neatkarības cīņu un radošo personību lomu tajā. 

Marina Kosteņecka ir publiciste, rakstniece, žurnāliste, viena no Tautas frontes dibinātājām, PSRS Tautas deputāte un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīvesstāstam ir īpaša vērtība – tā pauž LNB Atbalsta biedrība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt