Iznācis TR Notāra ironiskais romāns «Pelēkzils uz rozā»

"Apgāds Zvaigzne ABC" laidis klajā Laura Vanaga, kurš parakstās ar pseidonīmu TR (Tizleņu Reģistra) Notārs ironiskais romānu “Pelēkzils uz rozā”.

Ievērību lasītāju vidū TR Notārs vispirms izpelnījās pirms diviem gadiem, kad klajā nāca autora pirmais darbs – stāstu krājums ar izaicinošo nosaukumu “Belašs jeb Vilcienā lasāma grāmata”. Šajā krājumā varējām lasīt stāstus, kas vismaz daļēji jau varēja būt pazīstami TR Notāra bloga www.tizleni.lv regulārajiem lasītājiem, taču absolūti lielākajai daļai latviešu literatūras cienītāju tie bija jaunatklājums.

Par “Belaša” stāstiem runāja gandrīz visur, sākot no grāmatu blogeru vietnēm un beidzot ar respektabliem literatūras izdevumiem, norāda grāmatas izdevēji. Vieni dēvēja autoru par latviešu Bokačo un apgalvoja, ka ar “Belašu” latviešu prozā ir ienācis jauns “Dekamerons”, citi sašuta – kā tā vispār drīkst rakstīt, ironizējot un izsmejot teju visu, nē – pilnīgi  visu!

Kamēr lasītāji nesekmīgi pūlējās valdīt smieklus sabiedriskās vietās un kritiķi satraukti apspriedās, TR Notārs vis nesēdēja, rokas klēpī salicis. Ir tapusi un nu jau arī pie lasītāja nonākusi jauna grāmata; autors pirmo reizi ir “atvēzējies” romānam.

Grāmatā “Pelēkzils uz rozā” lasītājs atkal sastaps dažu labu jau no “Belaša” laikiem pazīstamu varoni, piemēram, neveiklo un labsirdīgo milzi Lielo Pēteri, kas kļuvis par darba centrālo tēlu. Tāpat pazīstams lasītājiem būs arī autora draudzīgi ironiskais rakstības stils. Taču romānā savērpjas galvu reibinoši notikumi, kurus nevarētu ietilpināt nevienā stāstā.

Pēteris Lielais kopā ar savu iecerēto bibliotekāri Ilzīti dodas uz tumšajiem Kurzemes mežiem, lai atrastu bez vēsts pazudušo onkuli Ēvaldu – noslēpumaino zinātnieku-entuziastu, kuru arī atceramies jau no “Belaša”. Tomēr par Ēvaldonkuļa likteni interesējas ne tikai tuvinieki, bet arī bruņotu svešzemju avantūristu banda. Varoņiem ierodoties mierīgajā meža mājiņā, tās gaisotne pārvēršas īstenā trillerī. Spēlē iesaistīsies arī kāda ievērojama gleznotāja pazudušais darbs, dīvains dzīvnieciņš un vēl arī deus ex machina pats personiski...

Grāmatas izdevēji norāda, ka “Pelēkzils uz rozā” būs lieliska, izklaidējoša lasāmviela gan tiem, kuriem atšķirībā no vispārpieņemtajiem uzskatiem viss kārtībā ar humora izjūtu, gan tiem, kuriem patiks atšifrēt romānā viltīgi ieslēptās erudītās atsauces uz visdažādākajiem vēstures, zinātnes un kultūras faktiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti