Sadaļas Sadaļas

Iznācis Sandras Ūdres stāstu krājums latgaliešu valodā «Tīsys syla bolsi»

Klajā nācis literātes un kultūras žurnālistes Sandras Ūdres stāstu krājums latgaliešu valodā “Tīsys syla bolsi”, informēja biedrības “LgSC” pārstāvji.

Kā norādīts grāmatas pieteikumā, stāstu krājums “uzdod jautājumus par psiholoģiski smagām attiecībām ģimenē, “pareizajām” dzīves izvēlēm un vērtībām.”

Sandras Ūdres grāmatā “Tīsys syla bolsi” (latviešu literārajā valodā: “Tiesas sila balsis”) publicētie stāsti aptver dažādus laikus un cilvēkus, bet viņus vieno izmisuma vai vardarbības situācijas. Daudzas no tām atklājas kā latgaliešiem pazīstamas, paaudzēs veidojušos stereotipu atkārtošanās. Grāmatas izdevēji skaidroja: “Tiesas sils ir reāla vieta Baltinavas novadā ar leģendu par to, ka tur Puncuļovas pilskalna valdnieks sodījis ļaudis, ierokot viņus līdz pusei dzīvus zemē – izdzīvos vai neizdzīvos.” “Grāmatā Tiesas sils jāsaprot kā metafora. Ceru, ka šie teksti būs pamudinājums ikvienam, kuram tas nepieciešams, apjaust un psiholoģiski iziet no sava nepatīkamo situāciju un sajūtu “Tiesas sila”,” par darbu sacīja stāstu autore.

Šī ir otrā Sandras Ūdres grāmata, 2016. gadā iznāca kopā ar Juoni Ryučānu pierakstītais romāns “Aizlauztais spaits: Franča Kempa dzeivis atspīdynuojumi”.

Par autori

Sandra Ūdre ir ieguvusi maģistra grādu filoloģijā Rēzeknes Augstskolā, viņas profesionālā darbība ir saistīta ar latgaliskā kopšanu – bijusi korektore un redaktore Latgales Kultūras centra izdevniecībā, zinātniskā asistente Rēzeknes Augstskolā, kur pētījusi latgaliešu leksiku. Šobrīd strādā kā kultūras žurnāliste, Ūdres publikācijas ir lasāmas “Latgalīšu kulturys ziņu portalā lakuga.lv”, žurnālos “A12” un “konTEKSTS”.

Grāmatu “Tīsys syla bolsi” biedrība “LgSC” izdevusi, pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras, a/s “Latvijas Valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam. Izdevuma māksliniecisko dizainu veidojis Māris Justs, tekstu ilustratīvi papildina viņa fotografikas. Grāmatas redaktore ir Ilze Sperga, korektore – Māra Mortuzāne-Muravska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt