Sadaļas Sadaļas

Izdots rakstnieces Ivetas Rēdlihas romāns «Mānīgā ziemeļblāzma»

Pie lasītājiem ceļu sācis jaunās latviešu rakstnieces Ivetas Rēdlihas trešais romāns “Mānīgā ziemeļblāzma”, informēja apgāda “Zvaigze ABC” pārstāvji.

Romāna darbības vieta ir ziemeļzeme Svalbāra, bet galvenā varone – latviete Ināra, kura turp devusies, lai noskaidrotu kāda nelaimes gadījuma patiesos apstākļus.

Rakstniece, romānu “Soļi” un “Vēl viena dziļa ieelpa” autore Iveta Rēdliha ir dzimusi Svalbārā, Norvēģijai piederošajā tālajā ziemeļu arhipelāgā. Tāpēc, kā atzīmēja izdevniecībā, nav neparasti, ka rakstniece ilgi auklējusi ieceri sarakstīt grāmatu, kurā notikumi risinātos šajā vietā.

Izdevēji arī uzsvēra: “Iveta Rēdliha savos romānos spilgti un gudri prot izgaismot vienu no aktuālajām sociālajām problēmām mūsu sabiedrībā – varmācību ģimenē, tāpēc izvēlējusies prozas žanru, kurā literārā tēlojuma triepieni ir biezi, drosmīgi, šokējoši – psiholoģisko trilleri.”

Iveta Rēdliha

Romāna “Mānīgā ziemeļblāzma” varonei Inārai Svalbāra ir ilgu zeme – viņa gadiem sapņojusi tur nokļūt kopā ar draugu. Tomēr kad jaunā sieviete tiešām turp dodas, ceļojuma mērķis ir tāls no izsapņotā: Svalbārā gājis bojā viņas draugs, ar kuru kopā Ināra reiz sapņoja šurp doties. Apmetusies lielākajā pilsētā Longjērbīenē, Ināra pamazām satuvinās ar vietējiem iedzīvotājiem un mēģina noskaidrot Edvarta bojāejas apstākļus. Izrādās, te jaušams kāds noslēpums, jo kopā ar Edvartu Svalbārā ieradies vēl viens latvietis, un viņu neviens nav redzējis nu jau divas nedēļas. Lai gan vietējie ir laipni un palīdz Inārai pārvarēt gan tumsu, gan zaudējuma smeldzi, Ināra pamazām saprot, ka ziemeļos neviens nemēdz ierasties nejaušības pēc. Īpaši tuva saikne Inārai veidojas ar enerģisko rudmati Ingridu, un viņa domā, ka šī sieviešu draudzība ir abpusēja, taču drīz vien nojauš, ka polārā nakts glabā vēl daudzus noslēpumus.

Natālija Kugajevska ir arī šī Rēdlihas romāna vāku mākslinieciskā ietērpa veidotāja, un par viņas veikumu rakstniece tīmekļa vietnē “Facebook” teic: “Nekad nebūtu iedomājusies, ka grāmatas vāks var izteikt darba būtību līdz tā dziļumiem.”

Pieejama arī e-grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt