Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kultūras rondo

Atbalsts mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu organizatoriem

Kultūras rondo

“Kaņepes kultūras centra” un kultūrvietas “Viskaļi” aktuālie plāni

Grāmatā apkopoti Ivara Poikāna preses izdevumiem veidotie zīmējumi

Izdota mākslinieka Ivara Poikāna zīmējumu-karikatūru grāmata

Izdota grāmata “Nekas nemainās. Politiskās dzīves hronika 1999–2003”, kurā iekļauti mākslinieka Ivara Poikāna zīmējumi, kas tika veidoti Latvijas preses izdevumiem kā ilustrācijas žurnālistu slejām par politiskām un sociālām aktualitātēm, informē apgāda “Neputns” pārstāvji.

“Doma par izdevumu radās pēc Ivara Poikāna veidoto ilustrāciju izstādes izdevumiem “Neatkarīgā Rīta Avīze” un ”Domas”, kas notika 2018. gadā Mūkusalas mākslas salonā. Aplūkojot darbus kļuva skaidrs, ka Ivars Poikāns, ilustrējot 20 gadus senus notikumus, ir veicis sava veida hronista darbu, jo attēli ataino nozīmīgus politiska rakstura notikumus, kuru sekas sabiedrība “bauda” vēl joprojām,” stāsta grāmatas sastādītāja mākslas zinātniece Diāna Barčevska.

Grāmatā iekļauti vairāk nekā 80 Poikāna zīmējumi, kuru nosaukumi, kā atzīmē izdevēji, ir gana daiļrunīgi – “Iepirkuma krustojums”, “Vispārējā vienotība”, “Šķēles lidojums”, “Pienaglis”, “Miers un Bērziņš”, “Nukleārā vecene”.

Zīmējumos aptverto laika periodu no politisko un sociālo notikumu skatupunkta grāmatā komentē žurnālists Māris Zanders. “Poikāna pirms apmēram divdesmit gadiem zīmētā pasaule turpinās. Tas, ka mēs varbūt neatpazīstam konkrētos varoņus un sižetus, tikpat labi nozīmē to, ka tie mums joprojām ir pierasti, tie nav labi pamanāmi savā atšķirīgumā,” secina Zanders.

Izdevniecībā norāda, ka “karikatūra un politiskā satīra Latvijā parādījās jau aizpagājušā gadsimta vidū, bet par aktīvu “ieroci” politiskās cīņas arēnā tā uzplauka tieši neatkarīgās Latvijas Republikā no 1918. līdz 1934. gadam.” Karikatūrista lomā darbojušies virkne pazīstamu latviešu gleznotāju un grafiķu – Jānis Roberts Tillbergs, Rihards Zariņš, Indriķis Zeberiņš, Romans Suta, Aleksandra Beļcova, Uga Skulme, Ludolfs Liberts, Sigismunds Vidbergs un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti