Kultūras ziņas

"Lielais Kristaps" tiešsaistē

Kultūras ziņas

Tēlniecības melnās dienas

Pienvedēja piedzīvojumi. Trīs no Sabiles

Izdota Jāņa Žildes grāmata par rokgrupu «Pienvedēja piedzīvojumi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Klajā nākusi mūzikas kritiķa un žurnālista Jāņa Žildes grāmata "Pienvedēja piedzīvojumi. Trīs no Sabiles" par rokgrupu "Pienvedēja piedzīvojumi", informē izdevniecībā “Dienas Grāmata”.

Autors norāda, ka ir pienācis laiks izvērtēt deviņdesmito gadu rokmūzikas devumu Latvijas kultūrā.

“Pats būdams šā gadu desmita mūzikas norišu aculiecinieks un līdzdalībnieks, uzskatu par savu pienākumu dalīties ar pieredzēto,” skaidro Jānis Žilde. “Tas bija pēdējais laika sprīdis, kurā dzīvojām bez interneta, kāri tvērām visu, ko spēlē radio un rāda televīzijā, un tas mūsu pieaugšanas stāstu padara atšķirīgu. Nav daudz tādu muzikālu apvienību, kas sākušas savu darbību šajos juceklīgajos laikos, izdzīvojušas vairākas krīzes, pielāgojušās digitālajam laikmetam, sadzīvojušas ar rokmūzikas norietu un turpina aktīvi muzicēt. Viena no stabilākajām vērtībām Latvijas rokmūzikā visus šos gadus ir bijusi grupa “Pienvedēja piedzīvojumi” – trīs puiši no Sabiles.

Grāmata nav tikai vēstījums par viņiem, tas ir stāsts par deviņdesmito gadu jauniešiem: par izlaušanos, principiem un nostāju, dzīves un mūzikas kvalitāti un – beigu beigās – īstu draudzību.”

“Ļoti cienu šos mūziķus – gūstot panākumus un muzicējot uz arvien lielākām skatuvēm, viņi vienmēr ir spējuši saglabāt savu neatkarīgo statusu,” par grupu “Pienvedēja piedzīvojumi” saka mūziķis, mūzikas izdevējs un producents Guntars Račs. “Šī neatkarība vispirms atspoguļojas dziesmu vārdos un nepieradinātajā izpildījumā, kas vienmēr ir bijis dzīvs, skaļš un enerģisks. Kā jau kurzemnieki, viņi ir mazrunīgi, jo visu sakāmo ielikuši dziesmās. Viņu stāsts ne ar ko daudz neatšķiras no pasaules lielāko grupu stāstiem, tik vien kā piedzīvots tepat Latvijā. Esmu lepns, ka man kā izdevējam ir bijusi un joprojām ir iespēja ar šiem lepnajiem un talantīgajiem mūziķiem strādāt. Ceru, ka arī lasītāji leposies ar viņiem, uzzinot, kam jāiziet cauri, lai par tevi kāds vēlētos uzrakstīt grāmatu.”

Grāmatas māksliniece ir Katrīna Vasiļevska.

Par autoru

Mūzikas kritiķis un žurnālists Jānis Žilde (1977) ir autors diviem tūkstošiem mūzikas albumu recenziju un simtiem koncertapskatu, kas galvenokārt publicēti ziņu medijā “Tvnet”. Žilde ir pazīstams arī kā vairāku godalgotu muzikālu projektu dalībnieks (“Satellites LV”, “kuba”, “Raadio”, “Jāņa Žildes apvienotie gaisa spēki” un citu). Komponējis mūziku gan animācijas, gan pilnmetrāžas filmām. 2015. gadā izdevniecībā “Dienas Grāmata” klajā nāca viņa pirmā grāmata “Piekūns skrien debesīs”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti