Labrīt

Ārlietu ministrijā ar izstādi piemin 1941. gada 14. jūnija izsūtīšanu

Labrīt

Jelgavas slimnīcas vadītājam Ķipuram par krāpšanu sods - 5550 eiro

Īpaša grāmata īpašā plauktā: Pērlas Bahas "Dēli"

Īpaša grāmata īpašā plauktā: Biruta Pāvilsone un Pērlas Bakas «Dēli» ar kādu ļoti īpašu stāstu

Līdz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtajai jubilejai 2019.gadā īpašajā Tautas grāmatu plauktā plānots ievietot apmēram 15 tūkstošus grāmatu, tādēļ LNB no jauna aicina – ieliec arī savu sējumu kopējā Tautas grāmatu plauktā! Šim aicinājumam pievienojas arī Latvijas Radio, publicējot desmit stāstus par grāmatām – jaunām un simtgadīgām, lasītām un mīļotām – kuras cilvēki šopavasar atdevuši Tautas grāmatu plauktam.

Trešais stāsts – par Birutu Pāvilsoni, kura Nacionālajai bibliotēkai nodevusi Nobela prēmijas laureātes, amerikāņu rakstnieces Pērlas Bakas 30.gados sarakstīto grāmatu „Dēli”.

„Kad es biju Latvijas Universitātes studente, bieži ciemojos pie Līnas Zaļumas, manas mammas draudzenes. Viņas dēls Elmārs Zaļums ir dzimis 1920.gadā un kara laikā tika iekļauts vācu armijā, no kuras 1944.gadā aizbēga uz ārzemēm. Gribēju, lai saglabātos ziņas par viņa varoņdarbu, tāpēc grāmatu ar viņa ekslibri nodevu bibliotēkai. Pašlaik viņam ir 96 gadi un viņš dzīvo Austrālijā. Ir bijis filoloģijas profesors, sarakstījis vairākas grāmatas. Pamatīgs kultūras cilvēks, kas vairākas reizes arī brauca uz Latviju, kad to varēja darīt. Viņš ir arī ziedojis naudu Okupācijas muzejam. Grāmatu es pati esmu izlasījusi, tā ir ļoti interesanta – par dēla un tēva attiecībām. Elmārs ļoti aktīvi strādā Latviešu biedrībā Austrālijā, tāpēc es gribēju, lai par viņu paliktu atmiņas,” saka Birutas kundze.

Pats Elmārs vēl nemaz nezina, ka viņam savulaik piederējusī grāmata tagad ir nonākusi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet Biruta sola to pavēstīt. Grāmata viņas rokās savulaik nonākusi no Elmāra mammas, kura daudz stāstījusi par dēlu un iedevusi vienu no viņa grāmatām par piemiņu. Pašu Elmāru Biruta dzīvē nemaz nav satikusi.

„Es domāju, ka tas ir ļoti vajadzīgs, ka grāmatas tur var nodot. Jo tiešām ir tādas grāmatas, kas citādi tur nenokļūtu. Tā kā šī akcija ir ļoti vērtīga,” piebilst Biruta Pāvilsone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti