Grāmatu tirāža pērn samazinājusies par 11%

Salīdzinājumā ar pēdējiem pieciem gadiem grāmatu skaits ir gandrīz nemainīgs, taču grāmatu tirāža aizvien turpina samazināties. 2017.gadā izdotas 2 185 grāmatas, neskaitot krāsojamās grāmatas bērniem, bet grāmatu tirāža, salīdzinot ar 2016.gadu, samazinājusies par 11%, liecina Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) apkopotie dati par izdevējdarbību Latvijā.

Pagājušajā gadā 44% no kopējās grāmatu tirāžas veido "Apgāda Zvaigzne ABC", "Latvijas mediju" un "Jumavas" izdevumi. "Apgāds Zvaigzne ABC" pērn izdevis 364 grāmatas, kuru tirāža sasniedz 28% kopējās grāmatu tirāžas. “Latvijas mediji” izdevuši 95 grāmatas, kuru tirāža veido 12% no kopējās tirāžas, bet "Jumava" – 147 grāmatas, kuru tirāža veido 4% no kopējās tirāžas.

58% no LNB uzskaitītajiem grāmatu izdevējiem 2017.gadā ir izdevuši tikai vienu grāmatu, jo LNB apkopo datus ne vien par komercizdevējiem, bet arī par autorizdevējiem un institūcijām, kuru pamatdarbība nav izdevējdarbība, norāda LNB izdevējdarbības statistikas eksperte Gunta Lodziņa.

Lielākie laikrakstu un žurnālu izdevēji pēc izdevumu skaita ir "Žurnāls Santa", kas lasītājiem piedāvā 25 izdevumus, "Printshop" izdevis 20 izdevumus, bet "Izdevniecība Rīgas Viļņi" klajā laidusi 17 izdevumus. Savukārt pēc periodisko izdevumu kopējās tirāžas TOP 3 lielākie izdevēji ir izdevniecība "Dienas Bizness", "Izdevniecība Dienas mediji" un "Žurnāls Santa", informē LNB.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti