Franču rakstnieks Denī Vetervalds dzejā atainojis Latvijas dabu

Franču rakstnieka Denī Vetervelda dzejoļu krājumu "Pāršķelt klusumu. Ziema Ventspilī" izdevis apgāds  "Mansards".

Denī Vetervalds (Denis Wetterwald) ir franču rakstnieks, dziesminieks, aktieris un teātra režisors. 2010. gadā pavadot mēnesi Ventspils Rakstnieku mājā, tapis dzejoļu krājums "Pāršķelt klusumu. Ziema Ventspilī" (Silence a fendre. Un hiver a Ventspils), Francijā tas izdots 2013. gadā.

Vairāku mūzikas albumu un teātra lugu autors (Denis Wetterwald et son orchestre, Fabienne Pascaud, mon amour...), adaptējis skatuvei Jorna Rīla, Aleksandra Vialata, Žozefa Delteija un citu sev tuvu autoru tekstus. 2012. gadā ar Francijas Nacionālā teātra centra atbalstu iestudējis Imanta Ziedoņa "Krāsainas pasakas". Kā literatūrkritiķis regulāri sadarbojas ar žurnālu "L’Atleier du Roman" (Flammarion).

""Pāršķelt klusumu" ir pastaiga pa Latvijas un tās ziemas ainavām un miglu, skaņām un klusumu, krāsām un nekrāsām. Tāpat kā fotogrāfijā redzes leņķis, izgaismojums un fokuss ir atšķirīgi, bet mērķis ir viens: censties ieraudzīt to, kas slēpjas aiz, zem, iekš," raksta grāmatas autors Denī Vetervalds.

Latviski grāmatu atdzejojusi tulkotāja Gita Grīnberga, kura no franču valodas tulkojusi un atdzejojusi arī Artura Rembo, Marsela Prusta, Annas Gavaldas, Margeritas Jursenāras u.c. autoru darbus, par Artura Rembo dzejas izlasi saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu.

Grāmatas redaktors - Jānis Elsbergs, māksliniece - Hanele Zane Putniņa, noformējumā izmantoti fotoattēli no Denī Vetervalda personiskā arhīva. Grāmatas tulkojumu atbalstījis Francijas Nacionālais grāmatu centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti