Festivāla «Dzejas dienas» balvu iegūst Artis Ostups

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

11. septembrī Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā norisinājās festivāla "Dzejas dienas 2022" oficiālās programmas noslēguma pasākums – "Dzejas dienu" balvas nominantu lasījumi un balvas pasniegšana. Šogad "Dzejas dienu" balvu ieguva Artis Ostups par krājumu "Variācijas par mēness tēmu" ("Neputns"), informēja pasākuma rīkotāji.

"Dzejas dienu" balvai bija nominēti arī pagājušā gada balvas ieguvējs Ivars Šteinbergs par savu krājumu "Jaunība" ("Neputns"), Elīna Bākule-Veira par krājumu "Tas ods mani meklē kopš 1981. gada" ("Orbīta"), Žebers par krājumu "Ceļš pie patērētāja" ("Neputns") un Andra Manfelde par grāmatu "Poēma ar mammu" ("Dienas Grāmata").

Balvas žūrijā šogad strādāja dzejnieki un festivāla padomes locekļi Ērika Bērziņa, Edvards Kuks un Anna Auziņa, kā arī literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš. Balvai tika pieteikti 18 oriģināldzejas krājumi un četri atdzejas krājumi.

Līdz ar balvas pasniegšanu noslēdzas festivāla "Dzejas dienas 2022" oficiālā programma, ko rīkoja Latvijas Rakstnieku savienība. Programmā Rīgā notika vairāk nekā 20 pasākumi ar vairāk nekā 50 Latvijas un ārzemju dzejnieku dalību.

Tomēr dažādi dzejai veltīti pasākumi visā Latvijā turpinās norisināties visu septembri, piemēram, žurnāla "Žoklis" pasākums Murjāņos 13. septembrī, dzejkoncerts "Aizsniegšanās" Jāņa Akuratera muzejā 22. septembrī, Knuta Skujenieka dzejas audiogrāmatas prezentācija Raiņa un Aspazijas mājā 26. septembrī. Vairāki pasākumi šogad norisinās Eduarda Veidenbauma muzejā "Kalāči" – tur 17. septembrī notiks dzejas un sarunu kafejnīca "Un vēders – Dievs visaugstākais", bet 29. septembrī – jauniešu diena. Programma apkopota mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti