«Es nekad nerunāju muļķības». Gunta Bereļa stāsti smadzeņu iekustināšanai

Klajā nācis Gunta Bereļa jaunākais darbs - stāstu krājums - "Es nekad nerunāju muļķības", informē  izdevniecība "Dienas Grāmata."

Krājumā lasāmi desmit stāsti, kas tapuši beidzamo gadu laikā. To caurviju motīvu varētu nodēvēt par “nenovēršamo esamības absurdu” – absurds literatūrā, filozofijā, mākslā un pat politikā un puslīdz aktuālās būšanās. Lasītājs tiek izvadīts cauri visiem elles lokiem komplektā ar šausmām un priekiem, ko šāda ekskursija sagādā. Grāmatas pamatdoma – mazliet iekustināt smadzenes tiem, kam vēl viņas palikušas un kas māk ar viņām apieties. Noteicošā intonācija – neganta groteska un provokācija. Autors uzskata, ka tas arī ir viens no literatūras mērķiem, vienlaikus arī metodēm – provocēt lasītāju uz līdzdomāšanu un vienlaikus viņu izklaidēt ar labiem sižetiem.

“Protams, ka Berelis mēdz runāt muļķības, ja par muļķību uzskatām brīnum labus sagudrojumus – fantasmagoriju, negantu ironiju un tomēr kaut ko daudz vairāk par tukšu šķelmību. Te vienkop savākušās labu laiku tapušas stipras stāstu injekcijas pirmajā personā, un katrs ir spēka deva, kas baro jutekļus, prātu un valodu,” raksta literatūrkritiķe Ieva Kolmane.

Grāmatas mākslinieks - Jānis Esītis.

Prozists un literatūrkritiķis Guntis Berelis publicējas kopš 1986. gada. Publicējis septiņas grāmatas un vairāk nekā 600 rakstus un esejas par literatūru. Sarakstījis priekšvārdus/pēcvārdus daudzām grāmatām, tostarp Regīnas Ezeras, Marģera Zariņa, Umberto Eko, H. L. Borhesa, Entonija Bērdžesa u. c. autoru darbiem. Lielākā daļa no literatūrkritiskajām apcerēm apkopotas blogā Guntis Berelis vērtē. Rakstījis arī ceļojumu aprakstus ar kultūrvēsturisku ievirzi.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt