Egona Līva piemiņas balvu saņem rakstniece Andra Manfelde

Par Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” ieguvēju sestdien kļuva grāmatas „Virsnieku sievas” autore Andra Manfelde, informēja konkursa organizatori. Manfelde saņēma galveno balvu un 1000 eiro prēmiju.

Piemiņas balvu “Krasta ļaudis” pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu, kā arī devumu jūrniecības popularizēšanā. Konkurss aktualizē latviešu autoru darbus un akcentē jaunāko devumu latviešu literatūrā.

Latvijas izdevniecības tika aicinātas pieteikt konkursam atbilstošāko prozas grāmatu, kas ne tikai ir tapusi un izdota pērnā gada otrajā pusē un šogad, bet arī popularizē patriotismu, latviskumu un jūrniecību. Savukārt Latvijas mācību iestāžu audzēkņi tika aicināti rakstīt un iesniegt literārās pasakas, kas atbilst konkursa moto “Ietin Latviju pasaku villainē”.

Labākās grāmatas nominantus izvirzīja četras izdevniecības – apgāds “Dienas Grāmata” (Māra Zālīte “Mamma un tētis kūrortā”; Inga Ābele “Duna”; Laima Kota “Istaba”; Andra Manfelde “Virsnieku sievas”; Jānis Einfelds “Dunduri un dēmoni”; Māris Bērziņš “Gūtenmorgens. Otrreiz”; Nora Ikstena “Trīs”; Kristīne Ulberga “Tur”; Lilija Berzinska “Lamzaks meklē lamzaku”),  apgāds “Zvaigzne ABC” (Rimants Ziedonis “Pastaiga”), izdevniecība “Lauku Avīze” (Jana Egle “Gaismā”) un  izdevniecība “Sava grāmata” (Aina Pāvulīte ““Biju savā latviešu mētelītī tā pārsalusi…”:Atmiņu stāsti. Vēstis no 20.gadu simteņa”).

Jauniešiem nominācijā “Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu „ Ietin Latviju pasaku villainē  2016./2017.” pirmo vietu un 300 eiro naudas balvu ieguva Anna Paula Spriedēja no Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas par darbu “Pasaka par dvēseļu gulbjiem”.

Liepājas Universitātes specbalva tika pasniegta rakstniecei Janai Eglei par grāmatu “Gaismā”. Savukārt, projekta “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” specbalvu par mākslinieciski spilgtu, emocionāli piesātinātu vēstījumu par ļaužu likteņiem Daugavas krastos Otrā pasaules kara un pēckara okupācijas apstākļos saņēma rakstniece Inga Ābele par grāmatu “Duna”. Liepājas "Rotari" kluba specbalva par atmiņu stāstiem kā autentisku laikmeta liecību, atklājot latviešu sīkstumu, izturību un darba mīlestību 20. gadsimta vidū un otrajā pusē tika pasniegta rakstniecei Ainai Pāvulītei par grāmatu ““Biju savā latviešu mētelītī tā pārsalusi…”:Atmiņu stāsti. Vēstis no 20. gadu simteņa”. Balvu no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes saņēma Māris Bērziņš par grāmatu “Gūtenmorgens. Otrreiz”.

Apbalvošanas pasākuma dalībniekus uzrunāja kultūras ministre Dace Melbārde, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis, Latvijas Rakstnieku savienības valdes priekšsēdētājs Arno Jundze un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns. Balvu pasniegšanas ceremoniju vadīja Iveta Ļesina, savukārt viesus muzikāli izklaidēja Liepājas teātra aktrise Everita Pjata un koncertmeistars Normunds Kalniņš.

Iepriekšējā gadā Egona Līva balvu saņēma rakstniece Inese Zandere par grāmatu “Kuģa žurnāls”.

Egona Līva piemiņas balvas konkursu ”Krasta ļaudis” organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti, Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju un Piejūras pilsētu literāro akadēmiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti