Dzejas dienu Klasiskā dzejas vakarā piedalīsies Jaunā Rīgas teātra aktieri

Pirmdien, 15.septembrī, plkst. 18 Mazajā ģildē trīspadsmito reizi Dzejas dienās noritēs Klasisks dzejas vakars. Šogad laikmetīgo latviešu dzeju lasīs trīs Jaunā Rīgas teātra aktieri Maija Apine, Ģirts Krūmiņš un Ivars Krasts. Dzejas lasījumam šogad dots nosaukums "Mūsu mātes un tēvi. Mēs. Latvija". Lasījuma režisore ir Maija Apine.

"Lasījumam būs trīs daļas. Mūsu mātes un tēvi ir latviešu laikmetīgās dzejas priekšteči un arī attīstītāji mūsdienās, kuriem esam bezgala pateicīgi kā savām mātēm un tēviem. Pateicīgi ne vien viņu izcilajai daiļradei, bet arī cilvēciskajai un morālajai stājai. Otrajā daļā skanēs dažādu paaudžu dzejnieku darbi. Tas būs lasījums, kurā laikmetīgā latviešu dzeja un mūsu dzīve caur dzejnieku intelektu un talantu iemirdzēsies krāšņā spektrā un daudzbalsībā. Dzirdēsim vienu dzejoli no katra programmā iekļautā autora. Vakara noslēguma dzejoļi būs veltīti Latvijai," stāsta dzejas lasījumu idejas autore Liāna Langa.

Klasisks dzejas vakars sāksies ar Valsts prezidenta, Nacionālās rakstniecības atbalsts fonda patrona Andra Bērziņa uzrunu, pasniedzot prēmijas pirmā rakstniecības konkursa laureātiem Jānim Rokpelnim un Arvim Vigulam.

Lasījumu pirmajā daļā "Mūsu mātes un tēvi" skanēs šādu autoru dzeja: Hermanis Marģers Majevskis, Juris Kunnoss, Leons Briedis, Uldis Bērziņš, Māris Melgalvs, Jānis Rokpelnis, Velga Krile, Astrīde Ivaska, Pēters Brūveris, Knuts Skujenieks, Vizma Belševica, Veronika Strēlerte, Velta Sniķere, Dzintars Sodums.

Otrajā daļā "Mēs" Jaunā Rīgas teātra aktieri lasīs sekojošu dzejnieku darbus: Daina Sirmā, Inga Gaile, Juris Kronbergs, Anna Auziņa, Rūta Mežavilka, Andris Zeibots, Artis Ostups, Jānis Vādons, Liāna Langa, Marts Pujāts, Eduards Aivars, Valts Ernštreits, Inese Zandere, Maira Asare, Kārlis Vērdiņš, Juris Boiko, Guntars Godiņš, Edvīns Raups, Ruta Štelmahere, Māris Salējs, Andris Akmentiņš, Iveta Ratinīka, Pēteris Draguns, Amanda Aizpuriete, Māra Zālīte, Arvis Viguls, Ingmāra Balode.

Trešājā daļā "Latvija" skanēs Andreja Eglīša, Imanta Auziņa, Knuta Skujenieka, Liānas Langas un Edvīna Raupa dzeja.

Liāna Langa norāda: "Man šķiet, ka šobrīd piedzīvojam politiski nemierīgu laiku, kad ir liela velēšanās pieminēt Latviju, lasot mūsu valstij veltītus dzejoļus. Ar lielu interesi gaidu pirmdienas vakaru, lai dzirdētu latviešu dzeju izcilu Jaunā Rīgas teātra aktieru interpretācijā, kā arī aktieru muzicēšanu. Dzejnieki laipni aicināti nākt un paklausīties, kā viņu dzeju lasīs aktieri!”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt