Ar sabiedrības atbalstu izdos grāmatu par 50 nozīmīgām Latvijas sievietēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Publiciste Santa Remere un māksliniece Elīna Brasliņa veido grāmatu "Mūsējās" – tajā plānots iekļaut 50 ilustrētas biogrāfiskas pasakas par Latvijas izcilākajām sievietēm. Kopš projekta publicēšanas vietnē “Projektu banka” 27. janvārī atbalstītāji grāmatas izdošanai ziedojuši jau divas trešdaļas no kampaņas summas, medijus informē biedrības “Ascendum” pārstāvji.

Vairāk nekā 80 atbalstītāju vienas dienas laikā ziedojuši 2820 eiro, lai palīdzētu iznākt grāmatai "Mūsējās", ko pavasarī izdos biedrība "Ascendum".

"Autoru un grāmatas izdošanā iesaistītās komandas vārdā gribu teikt, ka mēs esam saviļņoti līdz sirds dziļumiem par šo atbalstu," saka grāmatas izdevēja, biedrības "Ascendum" vadītāja Antonija Skopa.

Elīnas Brasliņas veidotā Emīlijas Benjamiņas ilustrācija
Elīnas Brasliņas veidotā Emīlijas Benjamiņas ilustrācija

Skopa uzsver, tā kā grāmata tiks izdota cietajos vākos un bagātīgi ilustrētas grāmatas pilnkrāsu drukā izmaksā dārgi, kopienas atbalsts ir ļoti svarīgs. Kopējās grāmatas izdošanas izmaksas ir četrreiz lielākas par "Projektu bankas" kampaņas summu. Gadījumā, ja kopējā savāktā summa būs lielāka par sākotnēji plānoto, starpība tiks izlietota autoru atlīdzībām.

Grāmatas atbalstītāji saņems dāvanas – pastkaršu komplektu ar Elīnas Brasliņas zīmētajiem sieviešu portretiem, parakstītus grāmatas eksemplārus, ielūgumus uz grāmatas atklāšanu un Santas Remeres lekciju par grāmatas varonēm, kā arī personalizētu Elīnas Brasliņas gleznotu portretu.

Daži no atbalstītājiem izmanto šo iespēju, lai palielinātu sieviešu redzamību publiskajā telpā un veicinātu sieviešu tiesības.

Elīnas Brasliņas veidotā Džemmas Skulmes ilustrācija
Elīnas Brasliņas veidotā Džemmas Skulmes ilustrācija

Kā norāda organizācijas "Giving for Latvia" pārstāve, dāvanā saņemtā grāmatā tiks izsolīta kādā no nākošajām organizācijas labdarības ballēm Londonā, un ieņēmumi tiks ziedoti kādai no organizācijām, kas cīnās par sieviešu tiesībām Latvijā.

Par "Mūsējām"

Šī būs pirmā grāmata Latvijā, kurā vienuviet apkopoti dažādu Latvijas sieviešu dzīvesstāsti un to ceļš uz sasniegumiem, nešķirojot sievietes pēc tautības, vecuma vai darbības sfēras. Katra no grāmatas varonēm par spīti laikmeta šķēršļiem vai sabiedrības aizspriedumiem ir atstājusi dziļas pēdas sabiedrības audumā un ietekmējusi tā rakstu – ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Stāstu galvenās varones ir guvušas panākumus dažādās sfērās: mākslā, mūzikā, rakstniecībā, sportā, zinātnē, politikā un citur – gan mūsdienās, gan 19. gadsimtā.

Starp grāmatas varonēm atrodamas tādas sievietes kā Aspazija, Aleksandra Beļcova, Džemma Skulme, Valentīna Freimane, Uļjana Semjonova, Elīna Garanča, Lotte Tisenhopfa-Iltnere un citas.

Grāmata "Mūsējās" ir paredzēta ikvienam cilvēkam, to var lasīt gan kā uzziņu literatūru, gan kā apliecinājumu Latvijas iedzīvotāju varēšanai, gan kā iedrošinājumu jaunām meitenēm un puišiem nebaidīties sasniegt savus kvēlākos mērķus, gan kā izglītojošu un līdztiesību veicinošu pasaku grāmatu, kas ļauj attīstīt empātiju un iztēli.

Elīnas Brasliņas veidotā Zentas Mauriņas ilustrācija
Elīnas Brasliņas veidotā Zentas Mauriņas ilustrācija

Pirmo reizi Santas Remeres stāsti par Latvijas sievietēm līdz plašākai publikai nonāca 2018. gadā "Satori" izdotajā žurnālā "Simtgade" un pēc tam tika publicēti arī tiešsaistē. Grāmata ir šo stāstu turpinājums un pēc vēstījuma būs līdzīga pasaules slavenajai bērnu pasaku grāmatai "Good Night Stories for Rebel Girls", kas popularitāti un atzinību guva 2016. gadā un ir tulkota arī latviešu valodā.

Par grāmatas autorēm

Santa Remere ir publiciste un kultūras žurnāliste, kas bieži raksta par bērnu grāmatām, izrādēm un kultūras notikumiem, vairākkārt bijusi Jāņa Baltvilka starptautiskās bērnu literatūras balvas žūrijas locekle. Domājot par bērnu kā lasītāju vai skatītāju, Santa vienmēr ir uzsvērusi, ka ar bērniem var runāt par visām tēmām, tikai jāprot atrast tieša un godīga valoda. Santa ir studējusi kino un audiovizuālo mākslu Japānā, strādājusi par iespieddarbu redaktori, tulkotāju no un uz franču valodas, tulko arī daiļliteratūras, dramaturģijas darbus.

Elīnas Brasliņas veidotā Uļjanas Semjonovas ilustrācija
Elīnas Brasliņas veidotā Uļjanas Semjonovas ilustrācija

Elīna Brasliņa ir Latvijā iemīļota māksliniece un bērnu grāmatu ilustratore, kura pamazām gūst arī starptautisku atzinību un kuras rokrakstu viegli atpazīst gan pieaugušie, gan bērni. Elīna ir studējusi grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā, lielākoties darbojas kā bērnu grāmatu māksliniece – līdz šim ilustrējusi vairāk nekā divdesmit grāmatu, tostarp Luīzes Pastores "Mākslas detektīvu" sēriju. Sadarbojas arī ar cittautu izdevējiem – viņas ilustrētās grāmatas iznākušas angļu, franču, flāmu, horvātu, spāņu, katalāņu, čehu un ķīniešu valodā. Elīna ir arī Edmunda Jansona režisētās animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" (2019) māksliniece. Piedalījusies vairākās izstādēs kā Latvijā, tā ārzemēs, pēdējā laikā vairāk fokusējoties uz feminisma mākslu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti