Ar konferenci un koncertu Gaismas pilī atzīmēs Valda Bisenieka 90 gadu jubileju

Ar konferenci un koncertu sarīkojumā “Kultūras stihija – Valdis Biseniex” 2. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) atzīmēs atdzejotāja, tulkotāja, dzejnieka, valodnieka un izcila Latvija kultūras darbinieka Valda Bisenieka (1928–2017) 90 gadu jubileju.

Plkst. 16.30 LNB korē (11. stāvā) notiks akadēmiskie lasījumi “Leģenda Valdis Bisenieks. Atdzejotājs, dzejnieks, personība” ar zinātnieku Viestura Vecgrāvja, Valtera Nollendorfa, Ojāra Spārīša, Kaspara Kļaviņa, Mārtiņa Mintaura un Gunta Gailīša piedalīšanos. Vienlaikus tiks atvērta V. Bisenieka tulkotā grāmata “Ziediņi”, informēja notikuma koordinators Arnis Šablovskis. 

Savukārt plkst. 19.00 Ziedoņa zālē – koncertuzvedums “Ceļš un sasaukšanās”. Tajā piedalīsies Vestards Šimkus un Kaspars Znotiņš. Režisors – Viesturs Kairišs.

Izcilais atdzejotājs no vācu, itāļu, angļu un sanskrita valodām, dzejnieks un tulkotājs, domātājs, Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāts – neordinārā Latvijas kultūras personība Valdis Bisenieks 2. oktobrī būtu svinējis savu 90. jubileju. Viņš ir iedvesmojis, ietekmējis daudzus dažādu paaudžu literātus, mūziķus, māksliniekus, filozofus, teologus un dzīves jēgas meklētājus. Katrā kontaktā ar viņu it kā reāli atdzīvojās pagājušo gadsimtu Eiropas klasiskās kultūras tēli, simboli un vērtības. Mūža beigās atklājās arī aktiera talants, viņš debitēja ar lomu filmā “Segvārds Vientulis”. Valdis Bisenieks ir Rotari klubu kustības atjaunotājs Latvijā 1990. gadā.

Jubilejas un piemiņas svinības notiks ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Rakstnieku savienības, Latvijas Rotari klubu, kā arī ar Dantes Aligjēri biedrības atbalstu. Ieeja bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti