«3td e-grāmatu bibliotēka» sasniegusi 10 000 lasītāju

Tīmekļa platforma “3td e-grāmatu bibliotēka”, kas bez maksas internetā piedāvā e-grāmatas latviešu valodā, sasniegusi 10 000 lasītāju skaitu, medijus informē Kultūras informācijas sistēmu centrā (KISC).

KISC pārstāvji norāda, ka tas ir nozīmīgs apjoms, jo, atskaitot Rīgas Centrālo bibliotēku, pārsniedz Latvijas pilsētu bibliotēku rādītājus, kas ir līdz 7 tūkstoši lasītāju uz bibliotēku.

“Šis skaitlis apliecina lasītāju lielo interesi, kā pamatā ir daudzveidīgas tematikas e-grāmatu piedāvājums un lietotājam draudzīga platformas izmantojamība ar piekļuvi no jebkuras viedierīces vai datora ar interneta pieslēgumu,” uzskata "3td e-grāmatu bibliotēkas" projekta vadītājs Aldis Liepa (KISC).

Platforma “3td e-grāmatu bibliotēka” pēdējā laikā piedzīvojusi strauju popularitātes kāpumu, skaidro KISC, atzīmējot, ka kopš šī gada marta 3td bibliotēkas lasītāju skaits dažu mēnešu laikā ir divkāršojies, salīdzinot ar šī gada sākumu, kad vietnes lietotāju apjoms sasniedza 5000.

Šobrīd bibliotēkas mājaslapā lasītājiem no mājas datoriem un viedierīcēm pieejamas gandrīz 390 e-grāmatas, ko piedāvā tādas izdevniecības kā “Zvaigzne ABC”, “Apgāds Mansards”, “Prometejs” un “Latvijas Mediji”. Platforma ik nedēļu tiek papildināta.

Līdztekus lasītāju skaita pieaugumam, projekts “3td e-grāmatu bibliotēka”, ko īsteno KISC sadarbībā ar IT uzņēmumu “Tieto Latvia”, minētajiem apgādiem un pašvaldību publiskajām bibliotēkām, regulāri tiek pilnveidots, ņemot vērā lietotāju pieprasījumu. “Tieto Latvia” 3td.lv projekta vadītājs Nauris Kolāts, stāstot par pēdējā nedēļā veiktajiem tehniskajiem uzlabojumiem, uzsver, ka “īpaši padomāts par lasīšanas ērtumu viedtālruņos, jo tieši šīs ierīces e-grāmatu lasīšanai tiek izmantotas visvairāk.  Tāpat ir izstrādāti pielāgojami krāsu režīmi, grāmatzīmes un pilnveidota iespēja mainīt burtu izmēru pēc nepieciešamības. Lasītājs var pārvietoties grāmatas saturā, izmantojot progresa joslas indikatoru.”

Lai kļūtu par “3td e-grāmatu bibliotēkas” lasītāju, ir jābūt kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotājam, un ar publiskās bibliotēkas e-kataloga autorizācijas datiem (lietotājvārds un parole) jāveic reģistrācija vietnē www.3td.lv. Potenciālajiem lasītājiem, kuri vēl nav kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotāji vai arī tiem, kuri līdz šim nav izmantojuši autorizācijas datus, bibliotēku ierobežotas pieejamības laikā daudzas bibliotēkas piedāvā reģistrēties un kļūt par lietotājiem attālināti, rakstot e-pastā vai piezvanot uz sev tuvāko bibliotēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti