Izdevumā "Rīgas ielas. Labais krasts", kas tapis, "Jāņa sētai" sadarbojoties ar Nacionālo bibliotēku un Nacionālo arhīvu, apkopoti stāsti par Rīgas apkaimju tapšanas vēsturi, mazāk zināmiem vēstures faktiem, ievērojamiem objektiem un ielu nosaukumu maiņām. Grāmata aptver vairāk nekā tūkstoš galvaspilsētas ielu.
"Dažas apkārtnes veidojušās 20. gadsimta otrajā pusē tīri plānveidā ar voluntāru pieeju. Pļavas vidū tika sabūvētas mājas. Dažas apkaimes veidojušās, izplešoties vecajai Rīgai. (..)
Iela pati par sevi nav nekas. Tā ir svītriņa kartē.
Protams, ka galvenais uzsvars tika likts, kas uz tās ielas ir. Kā ir viņa veidojusies, kā viņa ir gadsimtiem saukta. Dažādos laikmetos. Ir arī paskaidrots, kas ir šie cilvēki vai parādības, kā vārdā ir saukta, vai kāpēc tā saukta," saka grāmatas autors Edgars Lecis.
Rīgā vēl aizvien ir ielas, kuru nosaukumi nekad nav mainīti. Piemēram, Lubānas iela, Kartupeļu iela, Sīpolu iela un daudzas citas. Bet ir ielas, īpaši pilsētas centrā, kas vēsturisku un politisku notikuma iespaidā pārsauktas pat 10 reizes.
Grāmatas redaktors Jānis Barbans uzskata, ka grāmata būs interesanta visiem Rīgas iedzīvotājiem, visiem, kuri sevi saista ar kādu konkrētu vietu Rīgā, un arī tiem, kas kaut reizi bijuši Rīgā vai redzējuši Rīgu televīzijā: "Noteikti tur ir ļoti daudz vēsturiskās informācijas, kas beidzot ir apkopota vienuviet."
Viena no grāmatas pievienotajām vērtībām ir vairāk nekā 500 vēsturisko un mūsdienu fotogrāfiju.
Tas sniedz iespēju salīdzināt Rīgas ielas pagātnē ar šodienu. Grāmatā ir arī bagātīgs kartogrāfiskais materiāls.
Nākamruden iecerēts izdot grāmatu "Rīgas ielas. Kreisais krasts", kas lasītājiem atklās ko vairāk par ielām Pārdaugavā.