VIDEO: Dzejas festivāla «Page Break» dzejkoncerts

Otrais starptautiskais dzejas festivāls "Page Break" no 10. līdz 13. maijam notiek Jelgavā un noslēgsies ar vērienīgu dzejkoncertu, piedaloties 13 dzejniekiem no 12 pasaules valstīm.

Šīgada dzejas festivālā īpašs uzsvars likts uz Ziemeļvalstu dzeju, tālab Jelgavā viesojas Atēna Farohzāda no Zviedrijas, Sanna Karlstrema no Somijas, Monika Ospronga no Norvēģijas, Maja Lī Langvada no Dānijas un Magnuss Sigurdsons no Islandes.

Līdztekus festivāla dalībnieku klāstā ir Mirjama Rejesa no Spānijas, Kadirs Aidemirs no Turcijas, Marko Pogačars no Horvātijas, Ulrike Almuta Zandiga no Vācijas un ķīniešu izcelsmes dzejniece Mina Di no ASV.

Latviju festivālā pārstāv trīs dzejnieki – Artis Ostups, Anna Auziņa un Sergejs Timofejevs.

Festivālā bija plānota arī ukraiņu dzejnieka Hrihorija Semenčuka dalība, taču karadarbības dēļ viņš nevarēs pamest savu valsti, tomēr viņa dzeja festivālā izskanēs.

Šīgada festivāla viesu dzeju uz latviešu valodu atdzejojuši Jānis Elsbergs, Guntars Godiņš, Arvis Viguls, Madara Gruntmane, Māris Salējs, Arnis Mincenhofs, Edvīns Raups un Džeids Vils.

Festivāls "Page Break" noslēgsies 13. maijā pulksten 18.00 ar īpašu dzejkoncertu Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē. Pasākumā piedalīsies visi festivāla viesi, lasot savus darbus mūsdienu džeza mūzikas improvizāciju pavadījumā, ko nodrošinās mūziķi Toms Poišs, Kārlis Auziņš, Edgars Cīrulis un Rudolfs Dankfelds.

Dzejas festivāla "Page Break" tradīcija tika iedibināta pērn, pirmo reizi Latvijā sarīkojot starptautisku dzejas notikumu, kas vienkopus pulcēja starptautiski pazīstamus dzejniekus no 10 pasaules valstīm.

Otro Starptautisko dzejas festivālu "Page Break" rīko biedrība "I Did It" sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētu; atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Spānijas vēstniecība Latvijā un Jelgavas tipogrāfija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti