Lasi? Balso! Sācies Latvijas Literatūras gada balvas publikas balsojums

No 5. aprīļa līdz 26. aprīlim sabiedrisko mediju portālā LSM norisinās Latvijas Literatūras gada balvas 2023 (LALIGABA) publikas balsojums, ļaujot lasītājiem noteikt savu simpātiju.

Balsojums norisinās līdz 26. aprīļa pulksten 23.59. Balsot par savu favorītu iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu e-pastu vai sociālo tīklu kontu.

Latvijas Literatūras gada balvas nominantus septiņās kategorijās – labākais dzejas darbs, labākais prozas darbs, labākais ārvalstu literatūras prozas tulkojums latviešu valodā, labākais ārvalstu literatūras dzejas tulkojums latviešu valodā, labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem, spilgtākā debija literatūrā un spilgtākais darbs literatūrzinātnē – paziņoja 4. aprīlī preses konferencē. Šogad pirmo reizi prozas un dzejas tulkojumi tiek vērtēti atsevišķi, kā arī pēc ilgāka laika pārtraukuma atsevišķā kategorijā tiks sumināti spilgtākie darbi literatūrzinātnē.

Mūža balvu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas literatūrā ekspertu komisija nolēmusi piešķirt tulkotājai Elgai Saksei.

LALIGABA apbalvošanas ceremonija notiks 28. aprīlī atjaunotajā Rīgas cirka ēkā, to tiešraidē varēs vērot portālā LSM, savukārt 29. aprīlī pulksten 21.10 ceremonijas pārraide būs skatāma LTV1. Pasākuma scenārija autore ir Aiva Birbele.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir gada nozīmīgākais notikums literatūras nozarē Latvijā. Tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par gada izcilākajiem Latvijas rakstniecībā publicētajiem darbiem.

Balvu organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība, atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti