Kultūras ziņas

Izdota Jura Zvirgzdiņa “Rijīgā čūska un gudrā pele”

Kultūras ziņas

Ellijai Forselei-Rozentālei – 150

Papildina nemateriālā kultūras mantojuma sarakstu

Zolīte, puzuri, saļmes Stērnīnē – papildināts Nemateriālā kultūras mantojuma saraksts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iekļaušanai Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā 2021. gadā apstiprinātas sešas vērtības: danču tradīcija Rīgā, Latviešu etnogrāfisko cimdu adīšanas tradīcijas un prasmes, Latvijas kāršu spēle zolīte, puzuri un to darināšana Jelgavā, tradicionālie psalmu un bēru dziedājumi Stirnienē – saļmes Stērnīnē, Zemgales rakstaino brunču aušana stellēs ar velkamo ierīci, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Nemateriālā kultūras mantojuma padome, izvērtējot līdz 2021. gada 15. jūnijam iesūtītos pieteikumus, no astoņiem pieteikumiem atlasīja sešus, kuru iesniedzējiem ar ekspertu palīdzību tika dota iespēja savus pieteikumus papildināt un precizēt. Par sešu jauno vērtību iekļaušanu Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā padome lēma 4. oktobra sēdē. Ņemot vērā, ka vairākiem pieteikumiem vēl bija nepieciešami precizējumi, galīgais lēmums tika pieņemts 18. oktobrī.

Svinīgā ceremonija, kurā tiks pasniegti apliecinājumi par vērtību iekļaušanu Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, notiks Viļakā. Viļaka par ceremonijas norises vietu izraudzīta tādēļ, ka no toreizējā Viļakas novada 2017. gadā nāca pats pirmais pieteikums sarakstam, kā arī tādēļ, ka no saraksta 30 vērtībām četras pieteiktas tieši no Viļakas novada.

Informācija par pieteikuma sagatavošanu, kā arī par Nemateriālā kultūras mantojuma padomi pieejama nemateriālā kultūras mantojuma tīmekļvietnē. Nākamo pieteikumu iesniegšana tiks izsludināta 2022. gada janvārī, un to sagatavošanai tiks dots pusgads laika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti