Zināmi gada balvas kultūrā «Baltais zvirbulis» saņēmēji

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvas kultūrā “Baltais zvirbulis 2019” pasniegšanas ceremonija šogad notiks televīzijas raidījuma formātā. 20. maijā ''Rīga TV 24'' skatītājiem būs iespēja redzēt sižetus par daudziem nozīmīgiem aizvadītā gada kultūras notikumiem un kultūras nozares personībām, medijus informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Balvu ik gadu piešķir vairākās nominācijās, aptverot plašo pašvaldības kultūras darba spektru un cilvēkus, kas tajā strādā. Televīzijas raidījumā aktiera Laura Subatnieka stāstījumā skatītāji varēs uzzināt gan par vērienīgiem koncertiem un mūziķu sasniegumiem, gan vizuālās mākslas izdevumiem, grāmatām un profesionālu kultūras procesa īstenošanu.

Raidījuma gaitā būs iespēja uzklausīt balvas laureātus, kā arī baudīt vairākus priekšnesumus, tostarp muzicēs pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentālists un komponists Rihards Zaļupe un dziesminiece Anta Eņģele, ar īpašu lasījumu skatītājus priecēs Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs.

Nominācijā “Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” šogad balvu saņems Edīte Simanoviča, Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrības “Juventus” direktore.

Balvu nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras un kultūrizglītības iestādes darbinieks” saņems Andris Veismanis, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācijas “Ave Sol” Rīgas kamerkora „Ave Sol” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Balva piešķirta par radoši veiksmīgu un profesionāli kvalitatīvu Rīgas kamerkora “Ave Sol” 50. jubilejas sezonas koncertdarbību.

Balva šajā nominācijā tiks pasniegta arī Rīgas Centrālās bibliotēkas Bibliotēku dienesta galvenajai ekspertei bibliotēku jomā Intai Sallinenei par nozīmīgu ieguldījumu Rīgas Centrālās bibliotēkas izdevuma “Rīgas Centrālās bibliotēkas bibliotekāru atmiņu grāmata” izveidē.

Šīs nominācijas laureāte ir arī Virdžīnija Laube-Vītiņa, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas sitaminstrumentu spēles skolotāja. Viņai balva piešķirta par radošu darbu un nozīmīgu ieguldījumu bērnu kolektīvās muzicēšanas iespēju radīšanā un attīstībā.

Savukārt nominācijā “Amatiermākslas kolektīva vadītājs” balvas saņems divi laureāti.

Par veiksmīgu un radošu vīru kora “Absolventi” 60 gadu jubilejas koncerta “Vīru dziesmā spēks” un jauktā kora “Aura” 15 gadu jubilejas koncerta “Dziedāt visai pasaulei” īstenošanu balva tiks Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centra “Imanta” vīru kora “Absolventi” un Latvijas Universitātes jauktā kora “Aura” mākslinieciskajam vadītājam Edgaram Vītolam. Savukārt kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” ģimeņu folkloras kopas “Berendejka” vadītāja Olga Dergunova balvu saņems par tradicionālās kultūras popularizēšanu un veiksmīgu ģimeņu folkloras kopas “Berendejka” 25 gadu jubilejas koncerta “Ceturtdaļu gadsimta pa dziesmu taku” norisi.

“Baltais zvirbulis” nominācijā “Sadarbības projekts un sadarbība kultūras procesa atspoguļošanā” ceļos pie trim laureātiem.

Par sadarbību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgades ieskaņas koncerta “Pāri” īstenošanā 2019. gada Rīgas svētkos balvu iegūs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis. Par vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” desmitgades kataloga un lielformāta fotoizstādes “Rīgas egles stāsts” idejisko koncepciju izstrādi balvu saņems radošo industriju eksperte Dzintra Purviņa. Savukārt Prāgas domes Starptautisko sakaru un protokola nodaļas darbiniece Ivana Sļezakova balvu iegūs par nozīmīgu darbību kultūras starptautiskās aprites veicināšanā.

Balvu “Baltais zvirbulis” veidojis mākslinieks Aigars Bikše, un to pasniedz jau no 2004. gada, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt