Zināmi 2018.gada Cimzes balvas ieguvēji

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem 2018.gadā saņems Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas skolotāja Gunta Boža un Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) “Nacionālā Mākslu vidusskola” Jaņa Rozentāla Mākslas skolas skolotāja Vita Jurjāne.

Cimzes balvas saņēmēju godināšana notiks 2018.gada 26.aprīlī plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kopā ar Kultūras ministrijas apbalvojuma pasniegšanu kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem un viņu skolotājiem, informēja Nacionālā Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.

Gunta Boža ir ilggadēja Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotāja, kas devusi būtisku ieguldījumu Latvijas klaviermūzikas jomā. Boža ir Latvijas klavieru skolotāju asociācijas valdes locekle un aktīvi piedalās metodiskā darba komisijā, vada meistarklases Latvijas mūzikas skolu pedagogiem un audzēkņiem.

Nenogurstošs un profesionāls pedagoģiskais darbs ir viņas sirds aicinājums. Ik gadus skolotājas klavieru specialitātes audzēkņi ar teicamiem panākumiem piedalās starptautiska un nacionāla mēroga konkursos, kuros iegūtas godalgotas vietas.

Viņas klavieru klases absolventi ir gan talantīgi atskaņotājmākslinieki, gan pedagogi, kas darbojas gan Latvijā, gan ārzemēs – pianiste Dzintra Erliha, Emīla Dārziņa mūzikas skolas skolotāja Ilze Treija, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas skolotāja Ilze Mazkalne, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrants Dainis Tenis, Londonas Gildholas Mūzikas un drāmas augstskolas maģistrante Antoņina Suhanova un citi.

Par ieguldījumu jauno pianistu izglītošanā, pedagoģisko meistarību un Latvijas vārda popularizēšanu Božai 2009. gadā piešķirts V šķiras Atzinības Krusts.

Vita Jurjāne jau vairāk nekā 30 gadus ir PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Jaņa Rozentāla Mākslas skolas gleznošanas un kompozīcijas skolotāja. Paralēli pedagoģiskajam darbam Jurjāne aktīvi piedalās skolas metodiskajā darbā, aizrautīgi piedalās skolas attīstības veicināšanā.

Ar neatlaidīgu darbu viņa rosina audzēkņu interesi un mīlestību pret glezniecību, sniedzot dziļu izpratni par akadēmisko glezniecību. Pie skolotājas Jurjānes savulaik mācījušies mākslinieki Ēriks Caune, Zīle Ziemele, Rita Uļjanova, Ernests Mucenieks, Inga Tērauda, Kristīne Abika, Ilze Preisa, Anna Auziņa, Liena Baklāne u.c.

“Starp māksliniekiem nav daudz tādu, kuriem šis darbs sagādā tik lielu prieku kā Vitai. Viņa pati labprāt glezno, bet bieži ziedo savu personīgo laiku, atraujot to radošajam darbam. Ja Vita Jurjāne uzņemas ko darīt, tad kolēģiem ir pilna pārliecība, ka darbs tiks veikts pēc labākās sirdsapziņas,” stāsta Jaņa Rozentāla Mākslas skolas skolotāja, gleznotāja Inese Siliņa.

Cimzes balva ir iedibināta 2014.gadā. Tās piešķiršanas mērķis ir godināt pedagogus par izcilu pedagoģisko darbību un nozīmīgu ieguldījumu kultūrizglītībā. Katru gadu piešķir divas balvas. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814–1881) vārdā. J. Cimzes vadībā Vidzemes skolotāju seminārs kļuva par pirmo latviešu profesionālo skolotāju mācību iestādi, tādēļ J. Cimzi dēvē par skolotāju skolotāju. Līdz šim Cimzes balvu saņēmuši astoņi skolotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt