VKKF sāks pieteikumu pieņemšanu Radošo personu nodarbinātības programmā

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) 18. jūnijā uzsāks pieteikumu pieņemšanu jaunā radošo personu atbalsta programmā.

VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa paziņojumā medijiem skaidroja, ka mērķprogramma “Radošo personu nodarbinātības programma” izveidota pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas, lai mazinātu Covid-19 negatīvo seku ietekmi uz kultūras nozari, tajā strādājošajām radošajām personām.

Mērķprogramma izveidota, lai finansētu radoša darba veikšanu kultūras nozarē individuāli nodarbinātām radošām personām, kas ir autortiesību vai blakustiesību subjekti Autortiesību likuma izpratnē, kuru profesionālā radošā darbība tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, un veicinātu līdzšinējā radošajā darbībā māksliniecisko kvalitāti apliecinājušu radošo personu turpmāko radošo izaugsmi un žanriski daudzveidīgu kvalitatīvu mākslas un kultūras vērtību radīšanu.

Mērķprogrammas konkursā radošai personai tiks piešķirts vienreizējs līdzekļu piešķīrumu 1 614 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas radošā darba veikšanai laikā no 2020. gada 1. jūlija līdz 2020. gada 30. septembrim.

Mērķprogrammas konkursā var pieteikties radošas personas, kuru profesionālā radošā darbība ir tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, kuras pieteikuma iesniegšanas brīdi ir reģistrētas Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Saimnieciskās darbības reģistrā un kuras pēdējo trīs gadu periodā ir radījušas autortiesību vai blakustiesību objektus Autortiesību likuma izpratnē.

Mērķprogrammai nevar pieteikties personas, kas mērķprogrammas izsludināšanas brīdī sasniegušas valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, kā arī personas, kuru vidējie mēneša ienākumi pirms nodokļu nomaksas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31. maijam bija lielāki par 538 eiro mēnesī. Tāpat programmai pieteikties nevar tās personas, kas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 2020. gada 31. maijam bija darba ņēmēji un kuru ienākumi kā darba ņēmējiem mēnesī pārsniedza 2020. gadā valstī noteikto minimālo mēneša darba algu (430 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas).

Mērķprogrammas līdzekļus piešķirs konkursa kārtībā.

Gadījumā, ja pieteikumu skaits pārsniegs mērķprogrammā pieejamos finanšu līdzekļus, finansējums tiks piešķirts pieteikumu iesniegšanas secībā.

Mērķprogrammas kopējais finansējums ir 1 936 000 eiro.

Pieteikumus VKKF projektu pieteikšanas sistēmā varēs iesniegt no 18.06.2020. līdz 05.07.2020. pulksten 23:59.

Mērķprogrammas nolikums pieejams VKKF tīmekļvietnē.

“Jaunizveidotā programma, kuras galvenais vadmotīvs ir atbildīgums un lietderība, ir mūsu valsts mērogā unikāls atbalsts tām radošajām personām jeb brīvmāksliniekiem, kuru ikdienas darbību būtiski ietekmēja vai pat pilnībā apturēja Covid-19 izraisītā ārkārtējā situācija. Neraugoties uz finansējuma piešķīruma apjomu, sagaidu, ka iesniegumu vērtētāji kā primāro ņems vērā tieši jaunrades komponenti, kvalitāti un potenciālo pienesumu valsts kultūrtelpai,” uzsvēra kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība).

KONTEKSTS:

Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai investīcijām kultūrā tika lemts piešķirt 32 miljonus eiro: 10,6 miljonus eiro Covid-19 radīto seku mazināšanai valsts kultūras iestādēs un radošo personu atbalstam; 10,4 miljonus eiro modernizācijas pasākumiem kultūras nozarē – valsts pasūtījumiem jaunu kultūras vērtību radīšanā, kā arī 11 miljonus eiro kultūras infrastruktūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt