Kultūras ziņas

Latvietis Igaunijā

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Cik izmaksā Baltijas valstu simtgades svinības?

Visās Baltijas valstīs simtgades svinību tēriņi - lielākais grūdiens kino nozarē

Visu 3 Baltijas valstu simtgades svinības ir sākušās. Kultūras pasākumi norit ne tikai jubilāru valstu teritorijās, bet katra Baltijas valsts veido plašu ārvalstu kultūras programmu, un visās trijās valstīs lielākais grūdiens bija kino nozarei. 

Latvijas valsts simtgades svinības ilgs 5 gadus, no pērnā gada līdz pat 2021.gadam.  

Lietuva tāpat kā Latvija sāka 2017. gadā, bet svinēs tikai 3 gadus, jo iepriekš jau aizvadītas Lietuvas tūkstošgades svinības, atskaiti sākot no 11.gadsimta. Savukārt igauņi sākuši agrāk, jau 2014.gadā, un finiša taisni sasniegs reizē ar lietuviešiem -  2020.gadā, kopā 6 gadi simtgades zīmē.

Neskaitot reģionālo līdzdalību un citu avotu finansējumu simtgades norisēm, Latvijas valsts piešķirtais budžets jubilejas svinībām ir 32 miljoni eiro, Igaunijai teju 25 miljoni, bet Lietuvā ir atšķirīga situācija.

“Lietuvā nav atsevišķa valdības piešķirta budžeta simtgades norisēm. Katrai institūcijai ir pienākums rīkot simtgadei veltītas aktivitātes no viņu pašu ikgadējā budžeta,” skaidroja Lietuvas simtgades programmu koordinatore Neringa Vaisbrode.

“Saskaitot 2017. gada norišu izdevumus, tiekam pie skaitļiem 3,8 miljoni, un šogad plānots izlietot 7,4 miljonus eiro. Lai rīkotu šos pasākumus, valsts institūciju budžeti, protams, tika palielināti,” stāstīja Vaisbrode.

Taujājot par lielākajām investīcijām Baltijas valstu simtgadēs, visās 3 valstīs simtgade kalpojusi kā pamatīgs grūdiens kino nozarei. Igaunijā top 6 jaunas filmas, Lietuvā - 17, bet Latvijā - 16.

Vienojošais fokuss visās valstīs ir cilvēks, viņa piederības izjūta savai valstij un iesaiste svinībās, kā arī bērni – katras nācijas nākotne.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti