VEF Kultūras pils svin 55 gadu jubileju

Svētdien, 1.martā, VEF Kultūras pils par godu savai 55. jubilejai aicina iedzīvotājus uz Dziesmu un deju dienu "Sirds pieturvietas", kurā uzstāsies visu paaudžu kolektīvi, piedāvājot skatītājiem dziesmu un deju priekšnesumus, iespēju baudīt izstādes un kopīgi iedziļināties māksliniecisku arodu noslēpumos, tādējādi apliecinot, ka līdz ar gadiem VEF Kultūras pils amatierkolektīvi pilnveidojas, attīstās un priecē Rīgas iedzīvotājus.

Jubilejas pasākumu programma 1.martā sāksies plkst. 11 ar koncertu "No bērnības līdz jaunībai". Tajā uzstāsies ansamblis "Rīgas pantomīma", deju grupa "Ritms", kolektīvi "Jaunība", "Momo", "Poppy", "Zvirbulēni", "Staccato", kā arī tautas deju ansamblis "Zelta sietiņš".

Koncertā "Sveicam jubilārus!" plkst. 13 uzstāsies kultūras pils ansambļi, kuri svin savas jubilejas - vijolnieku ansamblis "Kantilēna", kas atzīmē 50. gadskārtu, un vokāli instrumentālais ansamblis, kam šogad 40. dzimšanas diena. Koncertā muzicēs arī latgaliešu sadzīves ansamblis "Olūteņš" un VEF vīru vokālais ansamblis.

Plkst. 15 koncertā "Mums dziesmiņu nepietrūka" gaidīti koru mūzikas cienītāji, lai klausītos koru "Atvasara", "Daugavas vanadzes", "Dzīne", "Fēnikss", "Teika", "Senrīga", "Vefieši" sniegumu.

Savukārt plkst. 16 koncertā "Kopā draudzīgā saimē" piedalīsies sieviešu koris "Dzintars", dziesmu un deju ansamblis "Kriviči", koris "Perezvoni", krievu tautas instrumentu orķestris "Sadko", bet plkst. 17 koncertā "Jauns vai vecs, visi lec!" skatītājus priecēs deju kolektīvi "Bramaņi", "Dardedze", "Daugava", "Gatve", "Gatve - otrā iespēja", "Rotaļa", "Mana Rotaļa", "Ritms", "Rotaļa XO", "Sendancis", "Videnieki" un "Zalktis".

Jubilejas pasākumu apmeklētājiem būs iespēja darboties arī radošajās darbnīcās, ko no plkst. 12.30 piedāvās studijas "Māra", "Saule", "Varavīksne" un "Doma". Būs iespēja arī iesaistīties rotaļās kopā ar folkloras kopu "Rija".

VEF Kultūras pilī būs apskatāma keramikas un gleznu izstāde "Ceļamaizei - radītprieks!", kurā savus darbus eksponējuši tautas lietišķās mākslas studiju "Māra", "Saule" un tautas tēlotājmākslas studijas "Varavīksne" dalībnieki. Būs skatāma arī dzimšanas dienai veltītā fotoizstāde "VEF Kultūras pils. Retrospekcija", kurā ar saviem darbiem piedalās foto klubs "Rīga" un tautas mākslas fotostudija "RVR".

Ieeja visos jubilejas dienas pasākumos ir bez maksas.

VEF Kultūras pils kā kultūras centrs darbību uzsāka 1960.gada 1.martā. Tā ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā pussimts mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap  3000 cilvēku - gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējās un vecākās paaudzes rīdzinieki.

2009.gadā VEF Kultūras pils ieguva Valsts aizsargājama arhitektūras pieminekļa statusu, šobrīd tā ir lielās rekonstrukcijas gaidās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti