Vasaras vidū sāksies Jāņa Akuratera muzeja ēkas rekonstrukcija

Vasaras vidū sāksies Jāņa Akuratera muzeja ēkas rekonstrukcija, pavēstīja "Valsts nekustamo īpašumu" (VNĪ) pārstāve Daiga Laukšteina. Projekta kopējās izmaksas plānotas 250 000 eiro apmērā.

Pašlaik notiek muzeja ēkas Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6, rekonstrukcijas un restaurācijas tehniskā projekta izstrāde, kuru plānots pabeigt aprīlī. Līgums par ēkas atjaunošanas tehniskā projekta izstrādi pērn oktobrī noslēgts ar arhitektes Ināras Caunītes biroju.

VNĪ un Memoriālo muzeju apvienības parakstītais partnerības līgums par šo Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta programmas "Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana" projektu paredz, ka muzeja ēka un tās interjera detaļas tiks atjaunotas līdz 2016.gada 31.martam.

Projekta kopējās izmaksas plānotas 250 000 eiro, no tā EEZ līdzfinansējums ir 212 500 eiro, 37 500 eiro - valsts budžeta līdzfinansējums.

"Jāņa Akuratera muzeja ēkai līdztekus nama un tā interjera detaļu atjaunošanai tiks izveidots jauns muzeja apmeklētāju ieejas mezgls un labiekārtota muzeja teritorija," informēja Laukšteina, norādot, ka muzeja ēkas rekonstrukcijas ietvaros arī tiks restaurēta veranda un balkons, tiks veikta verandas sienu hidroizolācija, atjaunos ēkas koka logus un iekšējās palodzes, nomainīs jumtu, atjaunos mājas pamatus, nomainīs elektroinstalāciju un nolietoto infrastruktūru, visā mājā tiks ierīkota centrālā apkure, tiks tīrīta nama fasāde un veiktgi vēl citi darbi.

Projektu īsteno Memoriālo muzeju apvienība, kas nodrošinās projekta kultūras procesu vadību, savukārt VNĪ kā projekta partneris nodrošinās projekta administratīvo, finanšu un būvprocesa vadību.

Jāņa Akuratera muzejs iekārtots pēc arhitekta Vernera Vitanda projekta speciāli dzejnieka ģimenei funkcionālisma stilā 1933.gadā uzceltā koka savrupmājā. Ēka, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un valsts nozīmes vēsturiska notikuma vieta, ir augstvērtīgs 20.gadsimta 30.gadu Latvijas būvmākslas funkcionālisma stila arhitektūras paraugs ar racionālu, tam laikam modernu arhitektūru, kas izpaužas gan ēkas kopskatā, gan katras detaļas kvalitātē.

Muzeja darbības misija ir saglabāt pagājušā gadsimta 30.gados celtās mājas un tās iekštelpu autentiskumu, veidot un uzturēt sabiedrības interesi par Tēvzemes balvas laureātu, okupācijas gados noklusēto dzejnieku, rakstnieku un sabiedrisko darbinieku Jāni Akurateru (1876–1937).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti