Valdība lems par kultūrpolitikas pamatnostādnēm

Valdība otrdien lems par atbalstu galvenajam kultūras nozares plānošanas dokumentam Latvijā nākamajiem septiņiem gadiem - kultūrpolitikas pamatnostādnēm „Radošā Latvija”.

„Radošā Latvija” galvenās prioritātes ir veicināt kultūras kapitāla saglabāšanu un attīstību; radošumu mūžizglītībā un uz darba tirgu orientētu kultūras izglītību; kultūras pakalpojumu pieejamību reģionos un konkurētspējīgas kultūras un radošās industrijas kā pienesumu tautsaimniecībai. Kā norāda Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta direktore Jolanta Treile, jaunajā plānošanas dokumentā likts lielāks akcents uz kultūras pieejamību un iespēju to baudīt pēc iespējas plašākam cilvēku lokam.

„Tāpēc arī šis dokuments saucas „Radošā Latvija” - radošums caur izglītību, kultūru, vidi. Šoreiz mēs tiešām ļoti plaši iesaistījām sabiedrību, sevišķi kultūras nozares nevalstiskās organizācijas, tā kā tas ir tāds kopdarbs, nevis tīri ierēdņu radīts dokuments. Kopumā šis dokuments ir virzīts uz optimistisku prognozi, jo mēs nevaram visu reducēt tikai uz valsts pašreizējām iespējām. Līdz ar to, ja runa ir par finansējumu, mēs tiešām esam ļoti mēģinājuši to pielikt klāt visam, ko plānojam. Bet, protams, būs jāskatās reāli uz valsts iespējām, un par katru finansējuma pozīciju vēl būs jācīnās atsevišķi,” norādīja Treile.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti