Uzsākta kultūru atbalstoša kampaņa «Kultūru VAIG?!?»

Lai veicinātu sabiedrības un kultūras cilvēku viedokļa atspoguļojumu, savstarpējo informētību un adekvātas izpratnes veidošanos par grūtībām, kopsakarībām un no tām izrietošajām sekām kultūras nozarē, uzsākta kampaņa “Kultūru VAIG?!?”, medijus informē SIA “Liepaja Music” pārstāve Ieva Dzintare.

Projekts tikšot realizēts digitāli, un viens no iniciatīvas galvenajiem formātiem būs sarunu un diskusiju video cikls, kas būs skatāms sociālajos medijos un “Youtube”.

Pirmajā jaunās iniciatīvas posmā tās rīkotāji devās Liepājas pilsētas ielās, kur uzrunāja nejaušus garāmgājējus un centās izdibināt dažādu paaudžu cilvēkos valdošās noskaņas un sajūtas par kultūras nepieciešamību tās daļējā deficīta un ierobežojošo noteikumu kontekstā.

Iniciatīvas mērķis ir radošā, izvērstā, izglītojošā, faktiskā stāvokļa atspoguļojošā un viegli pašironiskā veidā iezīmēt šodienas kultūrjomas pārstāvja jaunos “ikdienas” izaicinājumus, skaidro Ieva Dzintare.

Viņa norāda, ka Latvijas un tās radošo jomu cilvēki un profesionāļi vienmēr sevi iezīmējuši pasaules kultūrkartē kā kreatīvi, drosmīgu un vērienīgu radošo ideju realizētāji, kuriem šobrīd, līdz ar globālo kultūras dīkstāvi, ik dienu nākas saskarties ar nebijušiem ikdienas izaicinājumiem un pieņemt nebūt ne vienkāršākos lēmumus, lai spētu kultūras pieejamību nodrošināt ikvienam tās patērēt gribētājam tiešā un attālinātā veidā, vienlaikus aizstāvot tās eksistenci un nepieciešamību kopumā.

“Pēkšņi slēgt koncertzāles durvis vai teātri apmeklētājiem sezonas vidū, izpārdot nesen iegādāto apgaismes tehniku vai lemt par komandas un štata vietu samazināšanu, sliktākajā gadījumā neviļus sākot apsvērt domu par alternatīvas profesijas apguvi ir šodienas kultūras jomas pārstāvju jaunie izdzīvošanas uzdevumi blakus centieniem saglabāt radošu garu un kaut daļēju kultūras un garīgo vērtību nodrošinājumu sabiedrībai kopumā,” atzīmē Dzintare.

Iniciatīva nosaukums “Kultūru VAIG?!?” aizgūts no vairumam cilvēkiem zināmā #maisiņšVAIG saukļa. Dzintare uzsver, ka “Kultūru VAIG?!?” saukļa mērķis “nav trivializēt kultūrjomu līdz “maisiņšvaig” līmenim, bet gan, izmantojot jau asociācijās iesakņotu lielumu, vērst plašu sabiedrības uzmanību uz lietas nopietnību veselīgi pašironiskā formātā, vai tikpat labi mudināt uz dziļi filozofiskas atbildes meklējumiem: kultūrai – būt vai nebūt?”

Sekot iniciatīvas “Kultūru VAIG?!?” aktualitātēm iespējams organizācijas “Liepaja Music” sociālajos tīklos, kā arī “Kultūru VAIG?!?” “Youtube” kanālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt